Služba Linkuj.cz hlásí přítomnost malware, dotkne se to všech tvůrců webových stránek se sdílecími ikonkami

Dnes ráno na nás čekalo nepříjemné překvapení. Na emailu náš čtenáři upozorňovali na hlášku, která se jim objevila při otevření některé z článků nebo zpráv. Ohlašovala přítomnost malware, což nakonec nebyla naše chyba, ale služby Linkuj.cz.

Linkuj.cz je služba určena pro sdílení zajímavého čtení na internetu. Včera jsme vás informovali o hackerském útoku na Pochval.cz, službu s obdobnou funkcí, která je stále nepřístupná. Linkuj.cz je na českém, ale i slovenském internetu poměrně známé. I my některé ze svých článků tímto způsobem sdílíme, a svým čtenářům tuto možnost nabízíme pod každým článkem formou modré ikonky.

To je však minulostí. Kvůli této ikonce obsahovaly naše články malware, alespoň podle hlášky, která se po otevření článku objevila: 

Stejné upozornění se objeví i při vstupu na homepage Linkuj.cz. Po odstranění ikonky z naší stránky zmizelo i toto upozornění a čtenáři mohli nadále bez problému číst naše články.

Tato chyba se může dotknout všech provozovatelů webových stránek, které mají někde umístěny ikonky Linkuj.cz. Nemáme nahlášeny další případy, přesto upozorňujeme na možnost podobných problémů, přesto se to dotklo všech našich webů, kde ikonka byla, včetně MladýPodnikatel.cz a RostWorld.cz. Odstranit malware ze stránek nemusí být lehká záležitost, proto v případě problému neplašte a podívejte se, zdali se na vaší stránce neobjevuje ikonka Linkuj.cz, případně ji odstraňte. Sledujte stránky Linkuj.cz, a až se upozornění z indexu ztratí, můžete ikonku zkusit znovu nasadit.

Našim čtenářům se omlouváme za problémy.

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru