Služba Geofeedia údajně předávala data o uživatelích policii

Softwarová platforma Geofeedia má zakázaný přístup na sociální sítě Facebook, Twitter a Instagram. Čelí totiž obvinění, že informace o uživatelích předávala policii, která tak mohla lépe sledovat demonstranty.

Obvinění podala organizace American Civil Liberties Union (ACLU). Společnost Geofeedia údajně poskytovala data policii, která tak měla přístup k datům demonstrantů při rasových nepokojích ve městech Ferguson, Baltimor a Oakland. V roce 2014 policista zastřelil neozbrojeného černocha, což vyvolalo protesty ve městě Ferguson.

geofeedia

Zdroj: Geofeedia.com

Geofeedia je ve své podstatě analytický nástroj, který slouží k monitoringu trendů na sociálních sítích a k předvídání pohybů trhu. Organizace ACLU tvrdí, že společnost své služby poskytovala policii a vládním agenturám pro sledování pohybu lidí.

Ačkoliv spekulace není potvrzená a prozatím se jedná pouze o podezření z porušení podmínek smlouvy, se společností rozvázaly spolupráci největší sociální sítě (Twitter, Facebook a Instagram). A kvůli ztrátě těchto velkých klientů může být ohrožena existence firmy.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru