„Slušný“ zloděj iPhonu opsal přes tisíc kontaktů z telefonu, ten si pak ale nechal

„Slušný“ zloděj iPhonu opsal přes tisíc kontaktů z telefonu, ten si pak ale nechal

Našel se „slušný zloděj“, který ukradl iPhone a následně veškeré kontakty uložené v zařízení opsal na papír a i se SIM kartou odevzdal původnímu majiteli. Kromě toho iPhonu, ten si ponechal. Alespoň dodržel část svého slušného chování, na co by mu vlastně cizí telefonní čísla byla? :-)

Obětí, které telefon odcizili, byl Zou Bin (majitel nočního klubu), který si po zavírací době zavolal taxík, do kterého vstoupil spolu s neznámým mužem, který mu během jízdy ukradl iPhone. Možná byste to po marném hledání oplakali, ale Zou měl v iPhonu přes 1000 cenných kontaktů, které nutně potřeboval. Proto po té, co zjistil, kdo mu mobil vzal, napsal SMSku:

Vím, že jsi ten muž, vedle kterého jsem seděl. Mohu tě ujistit, že si tě najdu.

A na podruhé žádal Zou o zmiňované cenné kontakty:

Podívej se na kontakty v mém telefonu a dojde ti, v jakém oboru dělám. Pošli mi telefon zpátky na přiloženou adresu.

Většinou majitelé čínských nočních klubů mají rozsáhlé kontakty především v podsvětí. A tak zloději přišlo asi zřejmé, že dráždí hada bosou nohou.

stolen-iphone-contacts

Tisíc poctivě přepsaných kontaktů muselo dát zabrat …

Když si to zloděj doopravdy rozmyslel, našel Zou ve své schránce 11 ručně přepsaných stran veškerých kontaktů, které byly v iPhonu a k tomu ještě obálku se SIM kartou. A iPhone? Ten si zloděj ponechal. Původnímu majiteli to bylo v celku jedno, hlavně že měl kontakty, které měly rozhodně několikanásobně vyšší cenu než ten telefon.

Muselo to chvíli trvat. Ručně opsat 1000 kontaktů i s telefonními čísly není žádná legrace. Myslím si, že zloděj musel mít na ruce otoky.

komentuje krádež původní majitel

Co z toho vyplývá? Rozhodně (vždy) zálohujte své telefonní kontakty, neboť žádný člověk, který by vám dal SIM kartu a vaše kontakty se u nás v České republice na sto procent asi nenajde.

foto/zdroj: imoreappleiphone5s

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru