Dnes vyšlo 15 článků

Sloveská Exponea má nového majitele je jím Blooreach

Sloveská Exponea má nového majitele je jím Blooreach

Nejbohatší muž na Slovensku do nedávna vlastnil slovenský startup,do kterého investoval 10 milionů. Exponea má nyní nového majitele, přesněji bude součástí americké společnosti Bloomreach. Předzvěstí prodeje bylo uzavření strategické spolupráce na konci minulého roku. Bloobreach získat investici ve výši 150 milionů dolarů od společnosti Sixth Street Growth. Cena, za kterou byla Exponea prodána, není známa. 

Exponea vznikla v roce 2016. Až do roku 2019 záskala investice v hodnotě téměř 35 milionů eur. Slovenský startup automatizuje digitální marketing a perzonalizuje digitální komunikaci napříč všemi kanály. Pro své fungování využívá umělou inteligenci a strojové učení. Velký potenciál měl startup už od svého založení. Nový vlastník Exponey, Bloomreach, je API firma se zaměřením na e-commerce. Nástroj pomáhá s weby a vyhledáváním. Aktuálně Blooreach zaměstnává 300 zaměstnanců. Tím, že koupil Exponeu, přibude mu dalších 200 zaměstnanců. Svou funkci v Exponey bude i nadále vykonávat CEO a menšinový spoluvlastník Peter Irikovský. Exponea firmě zapadá do poptávaných služeb. Nyní bude moci automatizovat digitální marketing.

“Jedinečné zkušenosti s elektronickým obchodem vycházejí z toho, že se zákazníkovi ve správný čas dostane ten správný produkt ve správný čas, což vyžaduje hluboké porozumění produktům a lidem, což dosud nebylo možné,” uvedl Raj De Datta, Generální ředitel Bloomreach.”Spojení společností Bloomreach a Exponea staví společnost Bloomreach na přední platformu zkušenosti s obchodováním na trhu. “

 

Zdroj,foto: exponea.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru