Slovenský startup Vestigen může být součástí Google projektu Ara

Na sousedním Slovensku se zrodil startup hodný pozornosti. Nejen že zaujal i Google a má potenciál stát se součástí jejich projektu Ara, ale zároveň může zachraňovat životy lidí po celém světě!

Projekt Ara se zabývá konceptem mobilního telefonu, který si sami poskládáte. Do budoucna má určitě šanci uspět. Technologie jdou totiž dopředu čím dál rychleji, a tak není úplně od věci představa, že byste si postupně mohli vyměňovat jednotlivé části svého smartphonu.

A protože se vývoj projektu posunuje stále kupředu, konala se nedávno v Singapuru konference jeho vývojářů. Účastnilo se jí spousta chytrých lidí, které mají s projektem něco společného. A přesně mezi takové patří i Alexander Kriško – CEO slovenského startupu Vestigen. Je totiž dost možné, že technologie Vestigenu budou použité do modulů, ze kterých si svůj smartphone budete moct sestavit.

project_ara

Vestigen může zachraňovat životy

Startup Vestigen vymyslel inteligentní senzor Liquid Tricorder, který dokáže spoustu věcí od analýzy pitné vody po měření hladiny cukru v krvi. A právě tím by mohl přispět sestavitelnému telefonu od Googlu. Nebylo by hezké, kdyby si do něj 800 milionů lidí, kteří nemají přístup k pitné vodě, mohlo připevnit modul, který by jim řekl, zda je testovaná voda nezávadná? Nebo kdyby 200 milionům lidí s diabetem změřil hladinu cukru v krvi?

Ara má potenciál rovněž v těchto věcech. Cena modulů totiž bude daleko nižší než cena specializovaných zařízení (například na měření hladiny cukru v krvi).

Celá prezentace Vestigenu na singapurské konferenci:

Komentáře

Nahoru