Slovenský projekt Benjamin Button pomáhá uchovávat dětské vzpomínky

Co si pamatujete ze svých prvních let na tomto světě? Nejspíš jenom to, co vám vyprávěli rodiče, nebo co jste měli dokonce zdokumentované na fotografiích. Chcete, aby vaše děti měly bohatší vzpomínky? Jeden slovenský startup vám k tomu pomůže.

Dominik Orfánus, Andrej Špánik a Michala Lipková dali dohromady Benjamin Button – malou kamerku, která nahrává život očima dítěte. Jedná se o drobné nositelné zařízení, které připevníte dítěti například na tričko, a ono samo buď nahrává video, nebo každých 10, 30 či 60 sekund pořizuje fotografie. Samo pak vyhodnotí ty nejlepší záběry, takže odpadá nutnost stříhání a třídění.

bb1

Kamerka Benjamin Button by mohla pomáhat i při léčbě různých psychických nemocí, které často pramení z dětství.

Spolehlivá chůvička

Vzhledem k tomu, že přímo zaznamenává svět pohledem dítěte, se dá používat také jako chůvička. A kromě obrazu monitoruje i vlhkost a teplotu, má integrovaný reproduktor a požární poplach.

Pro děti naprosto bezpečný

Obal kamerky je vyrobený z plastu bez obsahu BPA. Je vodotěsný a odolný pádu z výšky jednoho metru, nedá se spolknout. Co se týče bezpečnosti z hlediska úniku informací, slovenský startup spolupracoval se společností ESET a společně vytvořili bezpečný cloudový systém pro ukládání vzpomínek.

benjamin-button

Kamera má 120° zorné pole, nahrává v 720p s 32 FPS. Poradí si i s nočními záběry. Na interní paměť o velikosti 32 GB se vejde asi 6 hodin videa.

Mluví se o tom, že kamera má i jiné využití kromě záznamu dětských vzpomínek. Prý by se vám mohla hodit, když to trochu přeženete s alkoholem. Mohli byste díky ní následující den vědět, co se vlastně dělo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru