Slovenský programátor skončil ve světovém finále programátorské soutěže na třetím místě

Slovák Michal Forišek skončil v pátek ve světovém finále programátorské soutěže Google Code Jam, kterou organizuje společnost Google, na vynikajícím třetím místě a tím stanovil dosud nejlepší slovenský výsledek v této soutěži.

Soutěž Google Code Jam je každoroční několikakolová soutěž, které se účastní špičkoví programátoři řešící v omezeném čase složité algoritmické úlohy. Soutěž je otevřena všem programátorům. Jediní programátoři, kteří se nesmí soutěže, jsou kluci z Googlu. Do soutěže se každoročně zapojují v prvních kolech desítky tisíc programátorů, do finále se přes čtyři kola dostane jen 25 nejlepších.

V pátek museli soutěžící vyřešit pět úkolů za čtyři hodiny, maximálně bylo možné získat 200 bodů. Vítězný Polák a druhý Američan získali 121 bodů, Forišek 115 bodů. Kompletní výsledkovou listinu lze nalézt na code.google.com/codejam/, stejně tak jako řešené úlohy.

Zdroj: https://www.dsl.sk/article.php?article=12875

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru