Slovenský Kellys zvýšil tržby o 12 milionů eur

Slovenský Kellys zvýšil tržby o 12 milionů eur

Značka Kellys je legendárním výrobcem cyklistických kol. Možná nevíte, že se jedná o slovenského výrobce. Vlivem koronaviru se spousta firem rozpadla nebo musela omezit svou působnost. Nicméně to není případ Kellys. Jejich třby vzrostly jako nikdy předtím a firma zažívá zlaté období své existence. 

Kellys je slovenský výrobce cyklistických kol. Jako jedna z mála firem nabírá nové zaměstnance a daří se jí jako nikdy předtím. Za pouhý rok jim narostli tžby o více než 12 milionů eur. Takto vysoký nárůst tržeb si firma vysvětluje pandemií koronaviru, která lidem zamezuje cestovat, a tak hledají jiné volnočasové aktivity. Pravdou je, že jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit je cyklistika.

137001501_4127871927240060_6233965449222831922_n

Firma je na trhu už 30 let a tak obrovský nárůst tržeb zaznamenala až letos. Během 30 let se z půjčovny kol, kterou založil Peter Divinec s bratrem, vyvinul samostatný výrobní gigant cyklo kol na Slovensku. Za jeden rok firma prodá 120 000 cyklistických kol. Součástí nabídky jsou také komponenty k cyklo kolu. Jednou z novinek Kellys jsou elektro kola, která jsou mezi rekreačními sportovci stále populárnější.

Kellys se podařilo využít pandemie a prostřednictvím své nabídky z krize vytvořit prosperující období. Kellys se zvýšil zisk o neuvěřitelných 237% a tržby narostly o 39%. Tržby za minulý rok tedy činí 45 milionů eur.

Zdroj, foto: kellysbike.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru