Slovenský Google má nové kanceláře a dva šťastlivci se do nich mohou podívat

Slovenský Google včera na Google+ zveřejnil fotografie svých nových kanceláří. Ty jsou plné nevšedních nápadů, originálních kousků a prý spojují hravost a barevnost Googlu se slovenskými prvky. Navíc mají ti správní Google nadšenci i šanci se tam podívat.

Google kancelarie_Figuli

Kancelář, kterou Google uctil spisovatelku Margitu Figuli.

Za barevným designem stojí designér Juraj Výboh, který vytváří umělecké skvosty i z recyklovaných předmětů. Důležité ale je, aby se kanceláře líbily především těm, kteří v nich budou trávit svůj čas, takže své slovo měli u návrhů i všichni z týmu slovenského Googlu a kreativec Daniel Hevier.

„V rámci dizajnu sme sa snažili čo najlepšie zladiť rýdzo slovenské prvky, keďže ide o našu identitu, vrátane slovenskej ľudovej tvorby, významných slovenských osobností, spomienok z detstva, s firemnou kultúrou Googlu, ktorej vládne farebnosť, hravosť a uvoľnenosť,“ uvedl Rasťo Kulich, ředitelslovenského Googlu.

Názory lidí jsou různorodé. Některým se kanceláře líbí a chtěli by v takových pracovat. Jen mají strach, jestli by se dokázali soustředit a nebyli by v pokušení si se všemi těmi hračkami a doplňky hrát. Pak jsou tu takoví, kteří si myslí, že je tam zbytečně moc věcí bez ladu a skladu, je to přeplácané, jako u cikánů doma. Někteří to ale uvádí na pravou míru tím, že na fotkách to vypadá příliš křiklavě, v reálu je to o mnoho hezčí. Shrňme to tak, že je to jednoduše zajímavé a vysoce originální.

Google kancelář Juraje Jánošíka.

Google kancelář zbojníka Juraje Jánošíka.

Google na Slovensku se také při designu svých kanceláří inspiroval čtyřmi významnými slovenskými osobnostmi. S tím souvisí i možnost navštívit slovenskou pobočku Google. Stačí vyplnit formulář a dva vybraní výherci se potom podívají do luxusních nových kanceláří a budou si moct zahrát stolní fotbal proti slovenským Googlerům.

Kancelář inspirovaná Milanem Rastislavem Štefánikem.

Kancelář inspirovaná generálem Milanem Rastislavem Štefánikem.

A co je v tom formuláři? No musíte vyjmenovat čtyři slovenské osobnosti, podle kterých jsou pojmenované zrekonstruované kanceláře. Vzhledem k tomu, že jako nápověda je ve formuláři napsáno, že pokud správnou odpověď nevíte, máte zkusit googlit, a opravdu není těžké se ke správné odpovědi ve výsledcích vyhledávání prokousat, můžeme jména čtyř osobností uvést určitě i tady. Ti všímavější z vás již jistě zpozorovali, že jména osobností, která Google uctil jsou uvedena u fotografií jednotlivých kanceláří.

Kancelář vynálezce Jozefa Murgaša.

Kancelář podle vynálezce Jozefa Murgaša.

Podle některých diskutujících je prý jediné štěstí, že se v těch kancelářích netvoří žádný kód, protože by to rozptylovalo.  A taky chudák uklízečka… :-)

Komentáře

Nahoru