Slovenský designér Jozef Kabaň přechází ze Škodovky do BMW

Slovenský designér Jozef Kabaň se během své devítileté kariéry v koncernu Volkswagen podílel na designových návrzích škodovek. V automobilovém průmyslu setrvává, neboť přechází do automobilky BMW, kde bude působit jako šéfdesignér.

Jozef Kabaň nastoupí na místo Karima Habiba, který z německé automobilky odchází pravděpodobně do některé z asijských automobilek.

Jozef_Kabaň

Zdroj: Wikipedia

V koncernu Volkswagen slovenský designér pracoval na exteriérech automobilů značky Audi, přičemž pod jeho rukami prošla předchozí generace modelu Q5. Dále navrhl vzhled exteriéru včetně kol u modelu Bugatti Veyron. V roce 2008 nastoupil do Mladé Boleslavi, kde dával moderní tvář škodovkám.

Jozef Kabaň by měl do BMW nastoupit v druhé polovině letošního roku. Bude pracovat pod vedení Adriana van Hooydonka, který vede design celé skupiny BMW (včetně značek Mini a Rolls-Royce).

„Designéři potřebují občas změnit místo, aby měli další inspiraci. Mašinérie velkých firem, jako jsou automobilky, je časem semele a oni potřebují nové výzvy. Kabaň je určitě šikovný a možná potřebuje další štaci,“ dodává Petr Siebert, designér, který momentálně učí na univerzitě v Plzni design dopravních prostředků.

Jozef Kabaň vystudoval design na střední umělecké škole, poté pokračoval ve studiu produktového a průmyslového designu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Dokonce studoval na londýnské škole Royal College of Art, která je vnímána jako jedna z nejlepších vzdělávacích institucí v oblasti designu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru