Dnes vyšlo 1 článků

Slovenská společnost AeroMobil odhaluje futuristické létající auto

Slovenská firma AeroMobil představila v Bruselu zcela nový prototyp svého futuristického létajícího automobilu. AeroMobil 3.0 je nejnovější verze vozidla, které je navrženo tak, aby dokázalo jezdit na silnici a létat vzduchem. Nejvíce vzrušující část prezentace v Bruselu přišla, když CEO Juraj Vaculík oznámil, že společnost plánuje uvedení modelu na trh v roce 2017.

AeroMobil 3.0 je jedním z několika nových experimentálních prototypů slovenské společnosti, která doufá, že několik dalších funkcí a design zvládne doladit do konce letošního roku. Zatímco současné prototypy společnosti jsou dvoumístné, Vaculík naznačil, že by se to mohlo změnit. Bohužel, detaily o budoucích návrzích nebyly doposud zveřejněné.

aeromobil-3.0-flying-car-1020x610

AeroMobil 3.0 by se mohl prodávat už v roce 2017. Zdroj: Inhabitat

Ačkoliv veřejnost vnímá létající automobil spíše jako nadstandard a luxus, tým firmy AeroMobil trvá na tom, že existuje i praktické využití tohoto prostředku. Například by mohl zkrátit čas při cestování anebo by mohl pomoci záchranářům v oblastech se špatnou silniční architekturou. Společnost nazývá AeroMobil 3.0 jako automobil, ale zařízení bude muset být certifikováno nejen jako automobil, ale i jako letadlo.

aeromobil-03-1020x610

Létající automobil má spoustu výhod. Zdroj: Inhabitat

aeromobil-02-1020x610

Mohl by pomoci například záchranářům v oblastech se špatnou dopraví infrastrukturou. Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru