Slovenská restaurace nabízí jídlo zdarma, aby nikdo nezemřel hlady

Vchodové dveře jedné bratislavské restaurace zdobí lejstro s následujícím oznámením: „Milí ľudia, ak steh ladní a nemáte peniaze, u nás sa môžete najesť a zaplatíte, keď budete môcť. Nikto nesmie zostať hladný.“

Podle televize Markíza tuto bratislavskou restauraci vlastní Milajim Ferati, který se do slovenské metropole přestěhoval před osmi lety z Makedonie.

12107225_1046606018722948_7230671643366438878_n

Bratislavská restaurace, ve které dostanete jídlo zdarma, pokud nemáte peníze. Zdroj: Facebook

„Viděl jsem, že trochu jídla vždy zbyde, a pak ho vyhazujeme. Z toho jsem neměl dobrý pocit. Někdo jídlo vyhazuje, ale někdo nemá co jíst,“ řekl Milajim Ferati.

Provozovatel restaurace se domluvil se svou manželkou, že namísto, aby vyhazovali jídlo, vyvěsí na vchodové dveře výše uvedené oznámení. Do jeho restaurace se může přijít najíst skutečně kdokoliv.

„Někdo je na cestách, nemá peníze nebo ztratil peněženku. Podstata je, aby dostal jídlo a nehladověl,“ dodal.

Důvěra ve slovenský národ se mu skutečně vyplácí. Milajim Ferati popsal, že do restaurace jednou přišel muž s tím, že chce zaplatit deset euro za jídlo, které dostal v restauraci zdarma před dvěma měsíci. Zákaz vstupu do restaurace mají opilí návštěvníci, protože podle slov majitele restaurace, pokud má člověk peníze na alkohol, mohl si místo něj koupit jídlo.

Zdroj: Novinky.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru