Slovenka na sociální síti zveřejnila video, na kterém pomočila a spálila Korán

Občas se na sociálních sítích objeví výrazně kontroverzní videa, mezi která by se mohla zařadit i nahrávka mladé Slovenky. Ta ve videu v pozadí se slovenskou vlajkou roztrhala, pomočila a spálila Korán, hlavní náboženskou knihu islámu. Odborníci uvedli, že kvůli svému činu mohla autorka videa ohrozit nejen svou bezpečnost, ale i bezpečnost celé země, protože muslimové považují spálení Koránu za neodpustitelný hřích.

Podle Lucie Kurilovské, expertky na trestní právo, která promluvila pro televizi Joj, se mohla Slovenka, která nyní bydlí ve Finsku, dopustit několika trestních činů. Jedná se totiž o hanobení rasy, národa a přesvědčení a podceňování k národnostní, rasové a etnické nenávisti, jak uvádí server Novinky.cz.

video01

„To mě nezastaví. Odkazuji všem, i policistům, nikdo mě nezastaví,“ uvedla Slovenka, na kterou je podáno hned několik trestních oznámení. „Co se týče islámu. Jsou to pro mě paraziti.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru