Slovák se chce v 19 letech dostat na stáž do Kalifornie zajímavým způsobem

Slovenský student Marek Dlugoš má 19 let a pochází ze Staré Ľubovně. Jeho snem je dostat se na čtyřměsíční letní stáž do americké Kalifornie. A na stáž se chce dostat velmi zajímavým způsobem. Marek zrealizovat osobní stránku s jasným cílem – být na stáži od června do září 2015 ve firmě či startupu právě v Americe.

Jeho osobní stránku najdete na www.hostmeinca.com. Tato stránka se dokonce dostala na přední příčku na portále Hacker News. Marek na osobní stránce uvádí řadu úspěchů a údajů. Poutavé jsou především jeho zkušenosti, jichž má na svůj věk spousty. Orientuje se v programování, designu, tvorbě prezentací, ba dokonce i v tvorbě a úpravě videí a fotografií.

marek dlugos

Screen Markovi osobní stránky

Dívá se na věci z jiného úhlu než ostatní

Tento mladý Slovák nabízí, že obsadí pozice, na které u potenciálního zaměstnavatele neměli doposud dostatek času. Je schopen zlepšit design projektu, vnést do firmy nové a kreativní nápady a umí se na věci dívat z jiného úhlu. A jako třešničku na dortu naučí jeho potenciálního zaměstnavatele vyslovovat ryze slovenské slovo čučoriedka.

Markovi bývalí spolupracovníci – Martin, Kristýna a Tomáš – o něm mluví jako o nejpreciznějším spolupracovníkovi, jakého kdy potkali. Chcete-li se o nadaném devatenáctiletém Slovákovi dozvědět více osobních informací, můžete si stáhnout také jeho životopis. Pyšní se mnoha oceněními a ve svém volném čase se věnuje basketbalu, cestování a fotografování. Na vlastních stránkách prezentuje již existující projekty, které vyšly z jeho rukou.

marek dlugos 2

Marek si jde za svým snem do Kalifornie

Projekty, s nimiž se může chlubit

Jeho práce se odráží ve značce oblečení Wire clothing, kterou slovenský student navrhl pro svou střední školu. Dále za sebou zanechal projekt Videby, který slouží k nashromáždění a vizualizaci údajů o spotřebě elektrické energie budov. Tyto údaje se dají potom prostřednictvím projektu spravovat. Také má za sebou řadu mobilních aplikací, realizoval školní stránku a vytvořil aplikaci Upload.it, která umožňuje nahrávání a stahování výsledků zkoušek. Tím výčet jeho zrealizovaných projektů rozhodně nekončí.

V současné době Marek dokončuje poslední ročník střední školy v Prešově. Zde studuje obor Informační a síťové inženýrství. Může si vybrat pokračování na prestižních školách. Dostal nabídku na londýnské univerzitě University College London, což je pátá nejlepší univerzita na světě. A druhou nabídkou je Česká technická škola v Praze.

Stáž v Kalifornii má nejspíše jistou

Ať už se tento ambiciózní chlapec rozhodne pro jakoukoliv univerzitu, je pravděpodobné, že před studiem na vysoké škole stráví čtyři měsíce na stáži v Kalifornii. Marek na svém YouTube kanálu uvádí, že se snaží dostat do Kalifornie již delší dobu. Před dvěma lety – v roce 2013 – natočil v šestnácti letech dvě videa (jak můžete vidět výše a níže). Tato videa sloužila jako pomoc najít rodinu, u které by mohl bydlet během studia v Kalifornii. Nicméně na poslední chvíli tato rodina možnost hostování slovenského studenta zrušila.

Avšak Marek si neustále jde za svým snem. Rozhodl se vytvořit zcela novou stránku, která mu má vyšlapat cestičku právě do slunečného amerického státu. O Markovi zaručeně ještě uslyšíme a rádi.

Zdroj / Foto: Hostmeinca / Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru