Slováci vymysleli solární kapsli, ve které můžete žít kdekoliv. A nyní je toto mikro obydlí na prodej

V loňském roce byl představen koncept solárního domu Ecocapsule, mobilního mikro obydlí, v němž můžete žít prakticky kdekoliv na světě. A nyní byl koncept tohoto vynálezu, za kterým stojí slovenská společnost, zrealizován a nabídnut na prodej.

V současné době se dá předobjednat 50 kapslí. Ecocapsule je vyrobena ze skelných vláken s perfektními tepelně izolačními vlastnostmi. Dále disponuje střešními solárními panely a hliníkovou kostrou se čtyřmi koly pro snadnou přepravu. Ale je možné mobilní kapsli přepravit i jiným způsobem, například jeřábem či helikoptérou, k čemuž slouží dva háky umístěné na střeše.

02

Zdroj: Ecocapsule

Ecocapsule má 2,5 metru čtverečních. I přes tento malý rozměr je solární kapsle, která je vhodná až pro dvě osoby, překvapivě prostorná. Uvnitř nechybí koupelna se sprchou a chemickým záchodem, malou kuchyňskou linkou s dřezem a dvouplotýnkovým sporákem, pohovkou, kterou lze proměnit na dvoulůžko, elektrické adaptéry a podobně. Plně nabitá baterie, která se dobíjí prostřednictvím solárních panelů, s kapacitou 10 kWh vydrží až čtyři dny, pokud se denně spotřebuje 2,2 kW energie. A nejlepší ze všeho je, že se dá mini obydlí ovládat pomocí mobilní aplikace.

03

Zdroj: Ecocapsule

Jestliže budete mít zájem o solární kapsli, potom vás vyjde na 79 000 euro (cca 2,1 milionu korun). Předobjednávky jsou omezeny na Evropskou unii, Spojené státy, Kanadu, Austrálii a Nový Zéland.

01alt

Zdroj: Ecocapsule

Zdroj: My Modern Met

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru