Slova Steva Jobse na smrtelné posteli: “Když jede člověk na operační sál uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou musí ještě dočíst, kniha zdravého života.”

Člověk si tváří tvář smrti uvědomí cenu jeho života. Začne přemýšlet, čeho dosáhl a na co naopak během své cesty zapomněl. Když Steve Jobs, zakladatel nejhodnotnější a zřejmě i nejsebevědomější společnosti na světě, ležel na nemocničním lůžku, uvědomoval si, jak strávil svůj život.

Rok 2011 byl v mnoha věcech zlomový, ale asi největší ztrátou byla smrt génia a neuvěřitelného vizionáře, který necelých 5 let po své smrti stále inspiruje a motivuje řadu z nás. Řeč je o zakladateli Applu, Stevovi Jobsovi. Ten nám na konci svého života zanechal několik posledních slov:

“Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem si přivykl. Když nyní ležím v nemocnici v posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal zvedlo a ztratilo význam, tváří v tvář blížící se smrti.

Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatek bohatství po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího – vztahy, umění, sny z mládí.

Neustálé následování bohatství nás mění v pokřivené bytosti jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství, jenž jsem získal v mém životě, si nemohu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádná omezení. Jděte tam, kam chcete jít, dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout, vše je ve vašem srdci a ve vašich rukou.

Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt, ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena pokud ji ztratíte, je to život. Když jede člověk na operační sál uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou musí ještě dočíst, kniha zdravého života. Bez ohledu na stádium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku ke svým přátelům, partnerovi, mějte rádi sebe sami a s láskou opatrujte ostatní”

Steve Jobs zemřel v srpnu roku 2011, spojil jednoduchost a eleganci a splnil svůj cíl – “rozezvučit vesmír”.

Zdroj/foto: thefilmstagerojakpot

Komentáře

Nahoru