SlimDrivers: Skoncujte s hledáním ovladačů na internetu, tato aplikace to udělá za vás!

SlimDrivers: Skoncujte s hledáním ovladačů na internetu, tato aplikace to udělá za vás!

Slim Ware UtilitiesSlimWare Utilities je americká společnost vyvíjející čístící a optimalizační software. Vytváří jak komerční produkty, tak freewarové programy. Jedním z těch zdarma dostupných je i aplikace SlimDrivers.

SlimDrivers je optimalizační nástroj, díky kterému budete mít přehled o poškozených či neaktulizovaných ovladačích ve vašem počítači. Ovladač zařízení je software, pomocí kterého operační systém komunikuje s hardwarem, tedy například s grafickou a zvukovou kartou, a s různými dalšími zařízeními, které jsou připojeny k vašemu počítači. Pokud ovladače zařízení nejsou ve vašem počítači aktualizované, může se stát, že například vaše tiskárna odmítne tisknout, nebo váš monitor nebude správně zobrazovat.

Lehké ovládání a dostupnost zdarma

Aplikace SlimDrivers je ke stažení zdarma a její používání není nijak složité. Stáhnout ji můžeme například zde. Po spuštění aplikace vám bude nabídnuto skenování počítače. Program následně zobrazí přehled ovladačů, které potřebují aktualizovat nebo opravit. Poté stačí už jen přímo v programu aktualizaci stáhnout a nainstalovat.

Někdy se po aktualizaci ovladače může stát, že zařízení, pro které je ovladač určen stále nefunguje jak má, případně funguje ještě hůř. SlimDrivers proto před každou aktualizací ovladače nabídne možnost vytvoření zálohy, díky které budete mít zaručeno, že pokud se vyskytnou nějaké potíže, je možné ovladač kdykoliv vrátit do původního stavu.

Ušetřená práce a pocit bezpečí

Kolik práce tato aplikace běžnému uživateli ušetří? Špatné fungování počítače nebo připojených zařízení se dá nejčastěji vyřešit právě přeinstalováním ovladačů. Nalezení vhodných ovladačů však není vždy lehký úkol. Někdy může zabrat hodně času vhodný ovladač na internetu najít a správně nainstalovat. SlimDrivers tohle všechno udělá za vás.

To však není vše, program je pravidelně aktualizován a  vždy nalezne nejnovější verze potřebných ovladačů. Pokud ovladače hledáme sami, můžeme nedopatřením stáhnout nebezpečné programy nebo viry. SlimDrivers je při hledání mnohem spolehlivější než člověk, nemusíme se bát, že by jím vyhledané ovladače byly z nedůvěryhodného zdroje.

O proti konkurenci bez placení

SlimDrivers je mimoto téměř jediný program svého druhu. Pokud hledáte ovladače manuálně, často se dostanete na stránky, kde je vám nabídnuto stažení programu s podobnými funkcemi. Takový program vám však obvykle pouze vypíše, kolik našel ve vašem počítači chyb, a poté nabídne jejich opravení, pokud si koupíte plnou verzi. SlimDrivers v sobě nic neskrývá, jedná se čistě o freeware aplikaci.

Od tvůrců SlimDrivers existuje ještě aplikace DriverUpdate, která vlastně funguje naprosto stejně jako SlimDivers, ale dokáže ovladače stahovat automaticky všechny najednou. Ve SlimDrivers je musíme instalovat zvlášť po jednom. To ovšem nemusí být na škodu, protože pokud se s nějakým ovladačem vyskytnou problémy, odhalíme je tak hned po jeho nainstalování. Pokud bychom nainstalovali všechny najednou automaticky, nebylo by potom tak snadné zjistit, který z nově nainstalovaných ovladačů problémy způsobuje. DriverUpdate je však na rozdíl od SlimDrivers vydáván pod licencí shareware, tudíž je placený. Cena za jednoroční licenci je 29,97 dolarů.

Další užitečné aplikace od SlimWare Utilities

Pokud opomeneme komerční produkty této společnosti a budeme se soustředit pouze na freeware programy, nabízí nám SlimWare Utilities kromě aplikace SlimDrivers ještě další užitečné prográmky pro náš počítač. Konkrétně se jedná o programy SlimCleaner a SlimComputer.

SlimCleaner vyčistí váš počítač od nepotřebných souborů a ostatních věcí, co zpomalují počítač. Také umožňuje čištění registrů. Díky programu SlimComputer budete mít zase pod kontrolou všechny aplikace ve vašem počítači, díky čemuž se snadno zbavíte aplikací, které nepotřebujete a akorát vám zpomalují počítač. Ani jeden z těchto programů však nemá takový úspěch jako SlimDrivers.

Existuje řada kvalitnějších čistících programů, které můžete používat, namátkou třeba CCleaner. SlimDrivers je oproti tomu zatím poměrně jedinečný a proto ho jen tak něco nezastíní.

Komentáře

Nahoru