Tisková zpráva: Slevy bez strkanic, Karlovarští ukázali, že to jde i slušně

Slevy bez strkanic, Karlovarští ukázali, že to jde i slušně

V pátek ráno byla otevřena nová prodejna s elektrem v karlovarském obchodním centru Varyády. Otevření provázely obrovské slevy, u vybraného zboží až šedesátiprocentní. Od půl deváté se začala tvořit fronta, ve které čekalo na dvě stovky nedočkavých zákazníků. „Obávali jsme se nějakého incidentu, ke kterému by mohlo mezi zákazníky dojít. Poučili jsme se ze zkušeností z jiných měst, kde jsme v poslední době nabízeli takto vysoké slevy, a vytvořili koridor z pásek přivádějící zákazníky až k prodejně. V jiných městech došlo při otevření k drobným potyčkám. Lidé tam v závislosti na výši slev ztráceli ohleduplnost a chovali se k sobě neurvale. Karlovarští zákazníci ukázali, že to jde i slušně,“ zhodnotil situaci při otevření vedoucí prodejny Euronics Stanislav Lískovec.

Během prvních dvaceti minut doslova zmizely tiskárny Canon, které byly v letákové akci za 500 korun, několik minut po nich se jen zaprášilo po televizích Sharp za necelých pět tisíc. Ve dvanáct hodin, přesně tři hodiny po otevření, dosáhly tržby hranice 600 tisíc korun a většina letákového zboží byla vyprodána. „Dali jsme si za cíl utržit během dnešního dne tři miliony korun. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se nám ho podaří splnit,“ uvedl Lískovec. „Pokud by se nám podařilo prodat byť jen jedinou ultra HD LG s technologií 4K, kterou tu máme jako jediní v Čechách vystavenou, měli bychom splněno. Je totiž nejen největší a technologicky nejvyspělejší televizí, kterou LG vyvinulo, ale je současně i nejdražší. Její prodejní cena je 499.999 korun. Vzbudila velký zájem u návštěvníků prodejny, ale zatím se nenašel nikdo, kdo by si ji objednal. Uvidíme, jestli bude její první majitel někdo z Karlových Varů,“ doplnil.

Největší nápor klientů očekává ředitel Varyád Petr Kuneš v pátečních odpoledních hodinách a v sobotu, která je prodejně nejsilnějším dnem.

„Našimi zákazníky jsou z 92 procent obyvatelé Karlových Varů. Na nákupy jezdí až po práci a o víkendech,“ upřesnil Kuneš. Ti, kteří nestihli využít největších slev, budou mít možnost ještě do neděle nakoupit cokoli ze sortimentu elektra s desetiprocentní slevou.

Kontakt:

PR EURONICS

MC CONSULTANT s.r.o.

Jana Holoubková

tel. 728 670 959

e-mail: jana@mc-consultant.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese https://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=no ne&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru