Dnes vyšlo 15 článků

Slevový server Pepa.cz je dvojkou na trhu

Nakupujete výhodně přes slevové servery? Lidé je využívají nejčastěji o Vánocích a pro nakupování dovolené (ať už tuzemské nebo zahraniční). V Česku jich máme několik, ale jen některé zvládají držet krok s potřebami zákazníků. Když pomineme známý Slevomat, dobře se v poslední době daří slevovému portálu Pepa.cz.

Už když Pepa.cz v roce 2011 vznikl, dařilo ses mu držet se mezi TOP 5 tuzemskými slevovými portály. V minulém roce dosáhl dokonce obratu 300 milionů Kč, čímž si zajistil 10% podíl na slevovém trhu a zasloužil si tak druhé místo v žebříčku slevových serverů.

Žebříček TOP 7 slevových serverů pak vypadá následovně:

  1. Slevomat.cz
  2. Pepa.cz
  3. Vykupto.cz
  4. Nakupvakci.cz
  5. Slever.cz
  6. Hyperslevy.cz
  7. Slevoteka.cz

Letos si ještě polepší

V první polovině letošního roku se přitom obrat vyšplhal na 60 milionů korun, což je 32% nárůst oproti loňskému roku. A protože nejsilnějším obdobím jsou pro slevové servery Vánoce, které nás letos teprve čekají, očekává Pepa.cz 40% nárůst v celkovém obratu.

„Trh se zprofesionalizoval, konsolidoval a stále roste. Je totiž nutno podotknout, že slevový voucher je třetí nejvyhledávanější komoditou v oblasti e-commerce. Na slevovém trhu zůstávají už jen ti hráči, kteří neustále drží s dobou a hlavně reagují na potřeby zákazníků. Proto v současnosti investujeme nemalé částky do vylepšování jak infrastruktury našeho portálu,“ uvedl Petr Sýkora, výkonný ředitel Pepa.cz.

Zaměřovat se bude na cestování

„Nejen u nás ale u celého slevového trhu zaznamenáváme neustálý nárůst v kategorii cestování, a to především tuzemském. Zde totiž slevové servery, díky jejich obchodním aktivitám se samotnými provozovateli hotelů, takřka zastupují cestovní kanceláře či běžné online prodejce zájezdů. Dovolená je tedy segment, kde se chceme dlouhodobě profilovat, zdokonalovat a maličko utéct konkurenci,“ vysvětluje Petr Sýkora.

Mimochodem věděli jste, že Pepa.cz působí také v sousedním Slovensku? Je tam známý jako Jozko.sk.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru