Slevomat vyrazil do světa a už nepatří Čechům. Kupuje ho prestižní prodejce zájezdů

Slevomat vyrazil do světa a už nepatří Čechům. Kupuje ho prestižní prodejce zájezdů

Donedávna se jednalo o ryze český projekt, to však od minulého týdne neplatí. Vedení české jedničky mezi slevovými agregátory potvrdilo, že stoprocentní podíl ve Slevomatu mají od minulého týdne Britové.

Teď patří mezi elitu

Novým majitelem Slevomatu se stala skupina Secret Escapes, která je známá jako jeden z globálně nejúspěšnějších internetových prodejců luxusních zájezdů. Působí na více než dvacítce světových trhů a sdružuje přes čtyřicet milionů členů. Od investiční společnosti Miton, Enern a In-Bridge, dosavadního vlastníka Slevomatu, odkoupila Secret Esapes všechny akcie portálů Slevomat.cz, jeho slovenské verze Zlavamat.sk a slevového portálu Skrz.cz.
Pro Tomáše Matějčka z Mitonu je transakce potvrzením toho, že Slevomat si vede dobře: „Máme radost, že se nám podařilo jako partnera získat právě globálního hráče Secret Escapes, což je myslím i pro týmy ve všech firmách velká příležitost,“ uvedl pro magazín Forbes, který informaci zveřejnil jako první. Nadšení neskrývala ani ředitelka Slevomatu Marie Chytilová: „Prodej Secret Escapes je pro nás nejlepší možná varianta, která mohla nastat.“

Zakladatel Slevomatu Tomáš Čupr. Foto: Metro.cz

 

Levné to nebylo

Částka, za kterou Miton miliardový portál Britům prodal, sice zveřejněna nebyla, Forbes však spekuluje o ceně kolem 1,5 miliardy korun. V takovém případě by se transakce svou hodnotou zařadila na třetí místo v historii finančních pohybů na české e-commerce. Dražší byl v minulosti jen prodej e-shopu Mall.cz (ten před rokem koupila supina Rockaway internetového podnikatele Jakuba Havrlanta za 5,4 miliardy korun) a portálu Invia.cz (kterou od polských majitelů odkoupil rovněž Jakub Havrlant).

Internetový podnikatel Jakub Havrlant. Foto: Rockaway

 

Slevomatu se dlouhodobě daří

Slevomat, který před sedmi lety založil internetový podnikatel Tomáš Čupr (jenž mimochodem stojí i za online supermarketem Rohlík.cz nebo rozvážkovou službou DámeJídlo), je českou jedničkou na trhu slevových portálů. Byl založen jako vůbec první podobný projekt a vedoucí postavení si udržuje i po sedmi letech. Jen loni zprostředkoval slevové akce (především zážitky, služby a zájezdy) v hodnotě bezmála dvou miliard korun. Denní návštěvnost se pohybuje v řádech statisíců přístupů a v jeho portfoliu každý den přibudou dvě stovky nových nabídek.

 Zdroj: Forbes

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru