Slepý muž připevnil své fence na krk GoPro kameru. Zachytil tak příšerné chování lidí

Amit Patel, bývalý lékař, žije se svou manželkou a synem v Londýně. Chtěl se zbavit rozmazaného vidění, a proto se rozhodl pro transplantaci rohovky. Amit podstoupil hned několik transplantací, ale jeho tělo je nepřijalo, a tak nakonec oslepl.

Amit začal před třemi lety ztrácet zrak. Celkem osm pokusů o transplantaci bylo neúspěšných, a tak se nakonec smířil se svojí slepotou a pořídil si vodícího psa jménem Kika. Ta je vycvičená k tomu, aby svého majitele vzala i na eskalátory. Ale pokud si myslíte, že jsou lidé v Londýně empatičtí a ohleduplní ke slepým lidem, potom jste na omylu.

eye-321961_1280

Zdroj: Pixabay

Amit chtěl zaznamenat chování veřejnosti, a tak své fence připevnil GoPro kameru na krk. Jeho manželka každý večer zhlédne záznamy z GoPro kamery a vyhodnotí je. Amit si vyslechne spoustu nadávek během dne, ba dokonce fenka je terčem na eskalátorech, kdy ji ostatní bouchají deštníky či taškami, aby jim uhnula z cesty. Ba dokonce jedna žena slepci nadala za to, že ji zdržuje a že od něj vyžaduje omluvu. Amit se jí zeptal, zda se má omluvit za to, že je slepý. A žena odpověděla, že ano.

Podívejte se na video, které  zachytila GoPro kamera.

Zdroj: The Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru