Sleduje vás někdo přes webovou kameru? Nikdy nevíte

V kanadském Torontu se odehrála událost, která vás přesvědčí, že ani s vlastním notebookem nejste v bezpečí. Slečna jménem Chelsea se dívala se svým přítelem na film na notebooku. Nicméně v pokoji je navštívila třetí osoba, o které neměli ani tušení.

Když se Chelsea následující den přihlásila na sociální síť Facebook, zhlédla fotografie jí a jejího přítele, které pocházely z předešlé noci. Fotografie nahrál na svůj profil neznámý člověk, který vystupoval jako Mahmoud Abdul z egyptské Káhiry. Fotky, které byly nejspíše pořízené přes webovou kameru notebooku, popsal jako: „Skutečně roztomilý pár“.

435827739_6ac15d0bb6_o

Nicméně objevilo se mnohem více případů. V letošním březnu v USA byl osmnáctiletý mladík zatčen a poslán do vězení, neboť několik měsíců sledoval mladou dívku. Zaznamenal si spoustu jejích fotek a videí, s nimiž ji potom vydíral. Přes e-mail jí posílal výhružky, že pokud nezaplatí, pořízené záběry zveřejní na internetu.

Jak se chránit před útoky prostřednictvím webové kamery?

Pakliže chcete předcházet podobným incidentům, doporučujeme důkladně se ujistit, že máte aktuální operační systém a aktualizovaný antivirový program v nejnovější verzi. Je důležité aktualizovat také internetový prohlížeč a softwary (Adobe, Oracle, Microsoft).

Dalším bezpečnostní hrozbou je špatně zabezpečený router. Dbejte na správné zabezpečení, abyste se chránili před možnými útoky. Jestliže této oblasti nerozumíte, svěřte práci do rukou providera. Podívejte se na níže uvedené video, jak zabezpečit router. Návod přináší společnost Avast.

Spousta lidí se před útoky prostřednictvím webové kamery chrání tak, že na čočku nalepí samolepící pásku. Velmi oblíbené jsou náplasti, jež snímají pouze v okamžiku, kdy se kamera využívá.

Neklikejte na různé odkazy v e-mailech či zprávách od neznámých lidí, které obdržíte na sociálních sítích.

Zdroj: Avast

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru