Dnes vyšlo 15 článků

Sledování krav pomocí internetu- novinka britských farmářů

Sledování krav pomocí internetu- novinka britských farmářů

Technický pokrok se nedá zastavit a nyní postihl i nejdůležitější část populace – farmáře a zemědělce. V Británii zašli využívat farmáři internet na sledování krav, který jim velice usnadní život po dvacet-čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu.

Při návštěvě britské farmy v Essexu byste se zarazili, pro každá kráva má speciální obojek. Důvod je jasný, farmáři ve Velké Británii začali využívat GPS ( který mají krávy v obojcích), který sleduje chování krávy. Program se zaměřuje předem na spánek, dle kterého mohou farmáři určit počínající nemoc a popř. ji ihned začat nějakým způsobem léčit ještě před úplným startem nemoci. Toto jim velice usnadní práci v několika směrech – léčba jedné nemoci stojí velké peníze ( až 300 liber). Díky internetovému sledování nemusí dávat tak velké výdaje a dodržovat větší prevenci.

Startup dostal na vývoj obojku s GPS a 3G modulem tříletý grant ve výši 2 milionů liber. Projektů podporující farmáře stále více přibývá, neboť si stále více lidí uvědomuje, jak je tento trh velký. Obchod s rybami se nyní v číslech hodnotí v přepočtu na 75 miliard dolarů, proto firma Hawai Oceanic technology neváhá a začíná vytvářet mořské sádky pro naše budoucí generace na dálkové ovládání, což má výhodu rychlé manipulace, ale nevýhodu v tom, že velké množství lidí přijde o své dosavadní pracovní pozice.

Farmářům mají pomoci i nové technologie v obraně proti divokým prasatům nebo proti plísním na vinné révě, které ročně působí v Evropě velké škody, které dosahují až k 5 miliard euro, takže vinaři za tuto technologii utratí jistě velké částky.

zdroj: mashable.com / foto: sxc.hu

Štítky: , ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru