Sledovací aplikace na léto

Sledovací aplikace na léto

Pokud používáte smartphone a rádi sportujete, určitě jste narazili na aplikace, které vás budou pomocí GPS sledovat a měřit rychlost vaší aktivity. Existuje dvě opravdu kvalitní aplikace. Konkrétně Endomondo a Runtastic. Kterou si vybrat? Se kterou budete spokojeni?

Endomondo

Při prvním spuštění aplikace se vám jistě zalíbí jednoduchost menu. Vidíte všechno důležité. V rohu je veliké tlačítko Start. Pro běžné uživatele je toto řešení opravdu vydařené. Dále si na obrazovce můžete zvolit data, která se budou zobrazovat. Na výběr je průměrná rychlost, průměrný čas na kilometr, spálené kalorie, uražená vzdálenost, doba trvání a aktuální rychlost. Aplikace nabízí na výběr mnoho sportovních aktivit, ale i možnost nastavení cíle. To znamená, že si do aplikace zadáte, že chcete uběhnout 5 kilometrů a na telefonu uvidíte, kolik vám kilometrů ještě zbývá. Na výběr je celkem 50 různých sportů, ze kterých je možno si vybrat.

Aplikace má zabudovaný přehrávač hudby, tudíž nemusíte skákat mezi aplikacemi a vybírat si vlastní hudbu. Co patří mezi velké výhody aplikace je Auto-Stop. Jedná se o automatické zastavování sledování vaší aktivity. Určitě to zná každý z vás. Jedete na kole s přáteli a na někoho čekáte. V tu chvíli Endomondo pozná, že stojíte a počítání přeruší. Jakmile se znovu rozjedete, počítání se znovu spustí. Dále je zde možnost zapnutí trenéra. Aplikace vám bude hlásit ujetou vzdálenost, počet kilometrů do cíle, atd.

endomondo

Po tom, co aplikaci zastavíte, můžete si na internetových stránkách Endomonda otevřít vaši aktivitu a zobrazí se vám graf i mapa. Tato možnost je skvěle zpracována. Graf vám ukáže převýšení a rychlost, kterou jste měli v daném úseku. Na mapě se ukážou body, které ukazují ujeté kilometry. Vše je skvěle zpracováno a v podstatě tomu není co vytknout. Na aplikace je výborné i to, že má velkou a hlavně aktivní komunitu.

Runtastic

Runtastic vypadá vizuálně hodně podobně. Na obrazovce je velké tlačítko start a také si můžete vybrat, jaké informace chcete na první stránce. Aplikace vám dá na výběr z 60ti různých sportovních aktivit. Aplikace nenabízí možnost zvolení si cíle jako Endomondo, což by pro někoho mohl být problém.

Když budeme obsahově porovnávat obě aplikace, bude Runtastic o hodně chudší. Aplikace nenabízí zabudovaný přehrávač a ani nemá audio trenéra. Také zde nenajdete žádný autostop, tudíž budete muset aplikaci zastavovat a znovu pouštět pořád dokola. Bavíme se však pouze o verzi zdarma. Pokud si aplikaci zaplatíte, všechny tyto funkce budou rázem zpřístupněny.

runtastic_all_mobiles_en-1024x672

Placená verze aplikace obsahuje takzvaný Geo Tagging. Díky této funkci se můžete v průběhu vaší aktivity zastavit a vyfotit okolí. Bude zaznamenáno místo pořízení a bude nahráno na server. Až si doma budete prohlížet grafy a mapu vaší cesty (Runtastic obsahuje velice podobné stránky jako má Endomondo), uvidíte vaše fotky. Tato funkce se hodí, když svým známým ukazujete, kde jste byli a u toho budete mít fotky. V placené verzi je i Live Tracking. Pokud má váš mobil neustálé připojení k internetu, budou se data odesílat na server a vaši přátelé nebo rodina bude moci sledovat vaši sportovní aktivitu živě.

Shrnutí

Obě aplikace si jsou hodně podobné a nabízejí funkce, které se rozhodně hodí skoro pro jakoukoliv sportovní aktivitu. Pokud budeme porovnávat verze zdarma, Endomondo bude mít navrch. Má více funkcí než Runtastic. Pokud ale srovnáme placené verze obou aplikací, Runtastic bude lepší volba. Nabídne více informací a funkcí než Endomondo.
Pokud však chcete aplikaci, které bude sledovat vaše sportování a nechcete za ni platit, je jenom na vás, kterou si vyberete. Obě jsou velice kvalitní a pokud se vám jedna nebude líbit, není důvod proč nezkusit druhou.

Obrázky: maiwarudo-r-e-n.blogspot.com, fitmanoncampus.com

Komentáře

Nahoru