Skype konečně přestal ukazovat vaši IP adresu

Skype měl až doposud jednu mouchu, kterou běžní uživatelé možná nepozorovali, ale jiným způsobovala velké problémy. S novou aktualizací ji konečně odstranil.

DDoS (Distributed Denial of Service) útoky jsou dnes naprosto běžné. Bohužel je docela snadné si zaplatit botnet, který odešle na jednu adresu tolik žádostí, že to nevydrží. Potřebujete k tomu jen IP adresu a tu bylo možné doposud získat třeba přes Skype.

skype-update-hides-ip-address

Skrytá ve výchozím nastavení

IP adresu šlo získat jen pomocí Skype jména – viz například velice jednoduchý návod How to Find the IP Address of a Skype User. Nová aktualizace tento problém řeší, IP adresa je ve výchozím nastavení skrytá.

„Počínaje touto aktualizací bude vaše IP adresa před ostatními uživateli Skype skrytá,“ píše se na blogu Skype. „Toto opatření pomůže zabránit jednotlivců v získání Skype ID a IP adresy.“

Doposud se problém dal řešit pomocí VPN nebo VPS (virtuální privátní sítě nebo serveru). Jenže většina software, která to umožňuje, něco stojí.

Nové zabezpečení potěší nejednoho hráče a streamera. Pomocí vysledování IP adresy přes Skype totiž diváci nebo konkurenti často shazovali hru.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru