Skylink dostal pokutu 15 miliónů


Společnost M77 Group, v Lucembursku registrovaný provozovatel televizních satelitních platforem Skylink a CS Link, dostal za přestupky související se zaváděním tzv. servisního poplatku od Českého telekomunikačního úřadu dvě pokuty ve výši celkem 15 milionů Kč.

Skylink a podobně CS Link zavedl od září loňského roku pro zákazníky dlouho bezplatné nabídky měsíční poplatek, ve výši 29 Kč.

Skylink poplatek zavedl přesto, že v minulosti propagoval svou nabídku českých a slovenský programů bez měsíčních poplatků. Přímo v reklamách Skylinku explicitně nezaznívala informace o bezplatnosti navždy, zároveň se ale nemluvilo o žádném časovém omezení a služby byly prezentovány s kontextem trvale bezplatného sledování.

ČTÚ dal M77 Group dvě pokuty, za klamavou obchodní praktiku a za nedostatečné informování zákazníků o změně smluvních podmínek.

Klamavé obchodní praktiky je provozovatel dopustil tím, že základní nabídky označoval jako bezplatné respektive označeními Gratis a Free a to i v době, kdy už věděl o jejich připravovaném zpoplatnění. ČTÚ dal společnosti pokutu v maximální zákonem dovolené výši za tento přestupek, 5 milionů Kč.

Pokuta za nedostatečné informování o změně smluvních podmínek byla udělena za to, že nejpozději v termínu k 15. květnu provozovatel neinformoval o připravované změně smluvních podmínek způsobem vyžadovaným zákonem, ke které přišlo 15. června. I v tomto případě udělil ČTÚ maximální pokutu povolenou zákonem 10 milionů Kč.

Komentáře

Nahoru