Skylink.cz napadli hackeři, útok pravděpodobně souvisí se zavedením pravidelných měsíčních poplatků

Web československé satelitní služby Skylink napadli včera hackeři. Na titulní stranu webu pověsili v sobotu kolem kolem 19. hodiny oznámení, podle kterého Skylink od pondělí 10. prosince 2012 přestane kvůli technickým potížím poskytovat všechny své služby. Útok pravděpodobně souvisí se zavedením pravidelných měsíčních servisních poplatků. Citlivé údaje podle společnosti M77 Group, která Skylink provozuje, neunikly.

„Útok na náš web jsme zaznamenali a během několika minut zlikvidovali,“ reagoval na útok šéf společnosti Jaromír Glisník. Titulní stránka podle Glisníka není propojena s databází zákazníků. „Takže nemohlo dojít k jakékoliv ztrátě citlivých údajů,“ dodal Glisník.

Pod oznámení se podepsala česká skupina Czechurity, která minulý měsíc zveřejnila na webu databázi Exekutorské komory České republiky. O napadení webu Skylink.cz informovala i přes svůj Twitter, kde na chabou bezpečnost webu upozornila už minulý měsíc. V neděli kolem 20. hodiny už jejich oznámení na web stránce nebylo, zůstalo po něm pouze bílé místo. Skylink.cz, který hackeři napadli, funguje na serveru, přes který uživatelé satelitní služby spravují své účty. Mohou na něm například provádět platby za prémiové stanice či měnit osobní údaje u svého účtu. Útok na web Skylinku zřejmě souvisí se zavedením servisního poplatku 1,20 eura měsíčně. Služba v minulosti slibovala příjem televizních stanic bez poplatků.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru