Dnes vyšlo 15 článků

Sky Diamonds: ekologické diamanty získané z oxidu uhličitého

Sky Diamonds: ekologické diamanty získané z oxidu uhličitého

Zakladatel společnosti Ecotricity, britský milionář Dala Vince říká, že diamanty vypěstované v laboratoři budou prvními diamanty na světě s nulovým dopadem na životní prostředí.  

Britský multimilionář a ekolog stanovil plány na každoroční vytvoření tisíců karátů uhlíkově negativních, laboratorně vypěstovaných diamantů „vyrobených výhradně z nebe“. Dale Vince, zakladatel dodavatele zelené energie Ecotricity, tvrdí, že vyvinul jediné diamanty na světě, které se vyrábějí z uhlíku, vody a energie pocházející přímo z prvků v „zařízení na těžbu oblohy“. Přesný postup výroby si důmyslně nechává pro sebe. Jisté ale je, že přeoxidovanou planetu, je možné tímto způsobem lépe čistit.

3500

„Zelená technologie nejprve“ využívá oxid uhličitý zachycený přímo z atmosféry k formování diamantů – které jsou chemicky identické s diamanty těženými ze Země – pomocí větru a solární elektřiny, přičemž voda se shromažďuje ze srážek. Výsledkem je podle Vince „první diamant s nulovým dopadem na světě“, který by dokonce mohl pomoci vyčistit vzduch odstraněním oxidu uhličitého přímo z atmosféry.

“Výroba diamantů z ničeho jiného než z nebe, ze vzduchu, který dýcháme – je moderní alchymie,” řekl Vince. “Nepotřebujeme ničit Zemi, abychom měli diamanty, můžeme těžit nebe.” Laboratorní diamanty rostou v popularitě s rostoucím povědomím o environmentálních a socioekonomických dopadech těžebního průmyslu. Kromě krvavých konfliktů, které vypukly v regionech produkujících diamanty, výzkum ukázal, že výroba jednokarátového kamene může zahrnovat přesun 1 000 tun horniny a Země, 3 890 litrů vody a více než 108 kg emisí oxidu uhličitého.

Vince očekává, že jeho nový podnik Sky Diamonds bude každý měsíc produkovat 200 karátů uhlíkově negativních diamantů, ale uvedl, že zařízení by se mohlo během příštího roku rozšířit a vytvořit 1 000 měsíčně.

Zdroj, foto: theguardian.com

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru