Dnes vyšlo 15 článků

Skvělá kampaň proti SMSkování během řízení

Americká telekomunikační firma Sprint před pár dny v Miami nainstalovala dobrou sochu. Na první pohled vám bude připadat jako smajlík, na druhý ale zpozorujete něco podivného. Jedná se o reklamní kampaň, která varuje, že během řízení se nemá SMSkovat.

„Na SMSkování během řízení není nic k smíchu,“ tvrdí cedule vedle „Posledního smajlíka“, jak žlutou sochu v centru Miami nazvali. Smajlík je záměrně vytvořen z nabouraného auta. Pneumatiky jsou oči a červená sedačka představuje jazyk.

dnttxtanddrive

Reklamní agentura Alma, se kterou společnost Sprint na díle spolupracovala, sochu umístila do Miami 29. dubna. Florida totiž zůstává jedním z mála amerických států, kde SMSkování za volantem stále není považováno za trestný čin. Když při něm řidič způsobí nehodu, trestán být samozřejmě může, ale pokud si bude jen s někým psát a nedávat pozor na dění kolem sebe, policisté jsou na něj krátcí.

Obyvatelé Miami byli požádáni, aby zprávu „DN’T TXT & DRIVE“ sdíleli dál s hashtagem #SprintDriveSafe. U sochy už vzniklo mnoho selfie.

selfiedriving

selfiedriving2

Komentáře

Nahoru