Skvělá kampaň Orbit: Na I. P. Pavlova se rozdávaly žvýkačky

Šli jste v říjnu kolem zastávky MHD I. P. Pavlova a viděli u ní pořádný nával lidí? To bylo proto, že šlo o zastávku plnou žvýkaček Orbit. Orbit předvedl skvělou kampaň, v rámci níž kolemjdoucím rozdával balení dvou žvýkaček.

Akce Orbit byla zaměřená na to, že denně trávíme spoustu času na cestách, jíme cestou a nemáme čas si čistit zuby. Málokdo z nás je zvyklý po každém jídle žvýkat žvýkačku, i když je prokázáno, že proti zubnímu kazu to pomáhá. A tak se Orbit rozhodl nám to připomenout. Na frekventovanou zastávku I. P. Pavlova umístil automat na žvýkačky. Nad automatem běžel odpočet, a jakmile dosáhl nuly, z automatu vypadl balíček dvou modrých Orbitek. Vzít si jej mohl kdokoliv. Podívejte sami:

Jak reagovali lidé?

Pozitivně. Většina z nich byla nápadem nadšená, minimálně jim vykouzlil úsměv na tváři. Je pravda, že díky kampani žvýkali modré Orbitky i lidé, kteří normálně nedají žvýkačku do pusy, a navíc potom všem krásně vonělo z pusy, což je v MHD určitě plus. :-)

Jediný háček byl v tom, že Češi jsou takoví, jací jsou. Ideálně by to mohlo vypadat tak, že si každý vezme jeden balíček. Ve skutečnosti to ovšem bylo spíš tak, že mnoho lidí si pro své orbitky ani nedošlo, protože je odradil hlouček lidí (často dětí) stojících před automatem a trpělivě vyčkávajících na několik balíčků. Spekulovalo se také o tom, kdo první přijde s igelitkou, odnese si ji plnou žvýkaček a začne je za rohem prodávat za pět korun, nebo kdo jako první automat rozbije. Byl průhledný, bylo krásně vidět, kolik toho v něm ještě zbývá.

orbit

Možná nám Orbit svým efektivním marketingovým tahem připomene, že při žvýkání Orbit po každém jídle mají kazy menší šanci okupovat váš chrup. Můžeme jen doufat, že to někteří chytráci nepochopí tak, že když budou žvýkat Orbit, nemusí si vlastně vůbec čistit zuby.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru