Dnes vyšlo 15 článků

Skutečná pomoc od skutečných lidí ve skutečném čase

Skutečná pomoc od skutečných lidí ve skutečném čase

Google vyhledávač je mocným nástrojem, ale stále ještě nedokáže zodpovědět všechno, co by uživatelé mohli chtít vědět. A toho si je Google dobře vědom. Proto je teď v začátcích služba Helpouts, v níž by měli odborníci radit s věcmi, které si prostě nevygooglíte.

Minulý měsíc se objevily první zprávy o tom, že Google pracuje na Helpouts – takovém Hangouts ve spojení s videem. Na Helpouts by odborníci v několika oborech měli přes video radit lidem. A proč by to měli dělat? No protože si na tom mohou i vydělat. Své rady budou moci odborníci poskytovat zdarma nebo za poplatek. Pokud si zvolí placenou verzi, budou však muset odvádět Googlu provizi ve výši 20%. Platby budou probíhat přes Google Wallet.

helpouts_landing_page

Odborníci mohou své služby nabízet v kategoriích:

  • Dům a zahrada
  • Počítače a elektronika
  • Zdraví a poradenství
  • Výživa a fitness
  • Móda a krása
  • Umění a hudba
  • Vaření
  • Vzdělávání

Od 20. srpna je už k dispozici web Helpouts, který vás vyzývá, abyste se připojili. Právě totiž hledají lidi se zkušenostmi ve výše uvedených oborech. Lákají vás na to, že budete moci sdílet své znalosti a dovednosti s celým světem a ještě si u toho něco vydělat.

screen-shot-2013-07-24-at-5-00-39-am

Nehrňte se do toho ale tak rychle. Má to totiž háček. Google netouží po všech, kteří by to chtěli zkusit. Bere jen kvalifikované odborníky, kteří mají svoji odbornost nějak doloženou. Google vyžaduje po těch, kdo se přihlásí, certifikát či jinou informaci o jejich zkušenostech a vzdělání. Pokud se navíc jedná o kategorii zdraví, ověřuje si Google zaregistrované speciálně, aby zajistil, že se nikomu nic nestane.

Pokud nemáte jak doložit své znalosti a dovednosti nebo se o ně prostě nehodláte s někým dělit a přesto vás projekt Helpouts zaujal, můžete na jeho webu zanechat aspoň svou mailovou adresu. Google vás kontaktuje, až se projekt trochu rozjede a vy budete moci prostřednictvím videa získávat rady od opravdových odborníků.

Zdroje: TechCrunch, The Register

Komentáře

Nahoru