Skupinu “Nenávidíme Libušku” sledují už tisíce lidí! O co vlastně jde?

Skupinu “Nenávidíme Libušku” sledují už tisíce lidí! O co vlastně jde?

Před nedávnem byla založena na Facebooku skupina “Nenávidíme Libušku“. A kdo vlastně Libuška je? Jedná se o seriálovou postavu z Ulice, která je údajně taková mrcha, že si zaslouží vlastní skupinu, kde jí spolu mohou lidé nenávidět. Co do podpory přes tří tisíc lidí a reakce fanoušků, nemá tento typ skupiny v ČR obdoby.

Jedná se o jednu velkou recesi, kdy lidé chtějí postavu veřejně pranýřovat za její cynické odkopnutí dalšího aktéra seriálu Libora. Ten je z toho špatný a kvůli tomu si prý Libuška zaslouží pohrdání celého národa.

Ačkoliv je viditelné, že jak tvůrci skupiny, tak samotní fanoušci se snaží o jistou formu legrace a neberou situaci vážně, objevili se též moralisté, kteří komunitu odsuzují a neustále vysvětlují, že se jedná pouze o roli a Libuška není skutečná. Nakonec jsou to však oni, kteří celý, čistě zábavný účel skupiny nepochopili.

O jisté nadsázce jsme se přesvědčili i my v redakci, když jsme požádali zakladatele o vyjádření – k čemu byla skupina vlastně vytvořena, jaký si dává cíl a jak se staví k odpůrcům, kteří dokonce vyhrožují, že to předají vedení TV Nova (jako by se snad jednalo o nějaký orgán veřejně činný). Odpověď byla ještě více nadsazená, než samotná skupina:

Dobrý den,
jsem připraven reagovat. Tato stránka byla založena skromnými exkomunikovanými mnichy, žijícími v celibátu, po našem vyhoštění z církve jsme museli dělat to k čemu jsme se zavázali a tak jsme po vzoru inkvizice a lovců čarodějnic založili tuto komunitu (toto označení nepoužíváme spíše se jedná o rodinu, či společenství). Naším primárním cílem je lovit škodnou a ta nejhorší z nich byla identifikována jako Libuše !!! Velká výhoda tohoto lovu (kromě stavby armády jež čítá už více jak 3 tisíce lidí), je navíc to že se nám kolikrát samy odhalí jiné čarodějnice a zrůdy z pekla. Například jedna starší dáma mě velice pobavila když přiznala na naší zdi že souložila s ohromným množstvím mužů a to i najednou, konverzaci by jste měli najít na naší zdi, jmenovat jí nebudu, ale je to důkaz že čarodějnice jsou všude kolem nás a náš boj neskončí ani po konci Libušky (ať už dobrovolném, nebo nuceném) a toto je přesně náš cíl jak jsem již zmínil výše !!! PRYČ SE ŠKODNOU.
Poslední věc kterou bych rád podotknul je bezesporu to, že hodně našich fanoušků, nám posílá všelijakou vlastní tvorbu, za což jim jsme vděční, naše komunita není nenávist jednotlivce, nýbrž společná nenávist všech !!! 🙂
S pozdravem
Otec zakladatel III.

Na závěr by se hodilo napsat, že hlavní motto skupiny by mohlo být “mnoho povyku pro nic”. Lidé vytvářejí různé fotomontáže a píší všemožné vzkazy Libušce. Humorně tak vytvářejí z komára velblouda a záměrně vyzdvihují tento problém, jako by se jednalo o globální katastrofu. S tím se ovšem nakonec nese i to, že moderátoři musí neustále vysvětlovat, že nikdo nemá nic proti herečce, ale proti postavě.

Lidé vytvářejí i tyto obrázky:

Zdroj: Facebook obrázky (vytvořili Václav Vondruška, Karel Fakson a Alois Janíček)

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru