Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Skupina WY Group si pro komunikaci na českém i slovenském trhu vybrala Rubikon PR

Skupina WY Group si pro komunikaci na českém i slovenském trhu vybrala Rubikon PR

Skupina WY Group, specializující se na služby registrace domén, webhostingu, cloudových domén a správy náročných online infrastruktur, si pro komunikaci s médii vybrala agenturu Rubikon PR. Skupina na českém trhu vystupuje prostřednictvím firmy Webglobe, s.r.o., na slovenském trhu jako Webglobe – Yegon, s.r.o.  Agentura Rubikon PR bude společnosti zajišťovat korporátní a produktovou komunikaci.

„Rubikon PR už úspěšně spolupracuje s nejednou firmou v investičním portfoliu Sandberg Capital, což nás propojilo a přirozeně vedlo ke spolupráci. Mediální komunikaci nám budou zajišťovat jak na našem stávajícím slovenském trhu, tak i na českém trhu, kde už dva roky působíme také,“ říká ke spolupráci CEO Webglobe Igor Strečko.

“Na Webglobe nás velice zaujal příběh zakladatele Igora Strečka, který se silným investičním zázemím fondu Sandberg Capital vybudoval jednu z nejvýznamnějších značek na slovenském webhostingovém trhu a nyní expanduje s ambiciózními cíli i v Česku a dalších zemích Evropy,” dodává Šimon Rákosník, Managing Partner Rubikon PR.

WY Group působí na českém trhu od roku 2019, skrze nákup českých firem. V roce 2021 spojením tří akvizic vznikl Webglobe, s.r.o., který dnes zastává třetí nejsilnější pozici na českém webhostingovém trhu. Na Slovensku je firma druhým nejsilnějším hráčem.

O Webglobe

Společnost Webglobe se zabývá webhostingem a cloudovými službami a jejich cílem je usnadnit podnikatelům vstup do digitálního prostředí. Vznikla v roce 2021 spojením českých firem IGNUM, Stable.cz a Hosting90 systems. V tomto roce došlo také k přikoupení firem Savana.cz a ONEbit. Momentálně obsluhují přibližně 150 000 zákazníků a spravují přes 350 000 domén, což z nich dělá třetího nejsilnějšího hráče na českém trhu. Je také jednou z mála českých firem, která na našem trhu konkuruje velkým zahraničním společnostem. Na slovenském trhu zaujímá Webglobe-Yegon druhou nejsilnější pozici. Webglobe je českou odnoží WY Group, za kterou stojí Sandberg Capital, správcovská společnost zaměřující se na investování do menších a středně velkých firem na Slovensku a ve Střední a Východní Evropě a spravující aktiva v hodnotě 150 milionů eur.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru