Skupina českých programátorů vymyslela EET za 0 Kč plus 99 Kč měsíčně

V letošním roce je stále skloňovanějším tématem elektronická evidence tržeb (EET). Zavedení pokladního systému je pro spoustu živnostníků poměrně drahou záležitostí. Nicméně skupina programátorů z Jizerských hor vymyslela revoluční řešení, a to systém, se kterým podnikatelé za minimální náklady splní povinnosti stanovené Andrejem Babišem.

Programátoři se svým projektem zamířili na crowdfundingový portál hithit.com, kde ho představili pod heslem MALÁ POKLADNA: Evidence tržeb, která Vám bude dělat radost. Právě na tomto portálu můžete autorům přispět na realizaci systému a předplatit si ho na rok dopředu.

„Malá pokladna je evidence tržeb pro ty, kteří nepotřebují velkou pokladnu. Jedna prťavá aplikace zbaví malý podnik všech starostí s EET. Nepotřebujete kupovat tiskárnu, ani tablet. Obsluhuje se jako kalkulačka. Je malá a je boží,“ popisují tvůrci svůj systém.

Tento systém najde uplatnění v menších obchodech a u živnostníků, kteří pokladní systém doposud mít nemuseli.

„Pokladna je vymyšlená přímo pro malé provozy. Je rychlá a dobře se ovládá. Nenajde v ní ale položky, ani oddělení. Vše se eviduje přes přímý prodej – zkrátka namarkujete množství a cenu položek, případně hladinu DPH. Tím pádem v pokladně nenajdete ani skladové zásoby, ani receptury,“ vysvětlují autoři.

Nespornou výhodou je, že aplikaci si nainstalujete zcela zdarma do svého smartphonu. Poté budete měsíčně platit pouze poplatek ve výši 99 korun pro napojení na systém EET. A nebudete potřebovat ani tiskárnu, protože systém nebude tisknout klasické účtenky.

„Zákon o evidenci tržeb vám nakazuje vydat každému zákazníkovi platnou účtenku. Podle zákona ji ovšem můžete vydat elektronicky. Protože posílat každému zákazníkovi účtenku na e-mail opravdu není dobrý nápad, vymysleli jsme kasabloček. Je to malý trhací bloček v ceně jedné ruličky do pokladny (20 – 30 Kč), který jen utrhnete a vydáte zákazníkovi. Na útržku je odkaz na váš web, kde zákazník účtenku okamžitě najde. Takže nejenže ušetříme podnikatelům pár tisíc za nákup tiskárny, ale jelikož s ověřovacím kódem ministerstva financí jsou všechny paragony dvakrát delší, ušetří další peníze na ruličkách,“ dodávají programátoři.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru