Skoro 50% uživatelů přechází na Windows 7 upgradem

Skoro 50% uživatelů přechází na Windows 7 upgradem

Podle studie Forrester Research si 47% procent uživatelů Windows 7 koupí raději pouze upgrade než plnou verzi.  Plnou verzi si ovšem koupí 45% uživatelů, což je prakticky stejné číslo. Zbylých 12% zůstává však otázkou. S jistou určitostí však můžeme říct, že se bude jednat převážně o pirátské kopie.

Podle agentury si lidé kupují Windows 7, protože je rychlejší a méně náročný, uživatelé ho tak mohou rozběhnout i na méně výkonných strojích. Není se čemu divit, Windows Vista nebyl právě nejlepším operačním systémem a mnoho lidí zůstávalo na starých dobrých Windows XP. Nový Windows 7 je naproti tomu stabilnější, rychlejší a pohodlnější. Navíc mnoho notebooků a netbooků, které lidé v poslední době kupují, je Windows 7 mnohem lepší volba, už jen proto, že Windows 7 zvládnou lépe.

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru