Kickstarter

Na crowdfundingový portál Kickstarter narazil určitě každý z nás. Na tomto portále vzniklo několik známých a úspěšných projektů mezi které patří například chytré hodinky Pebble, inteligentní lampa Fluxo a Pixelio, což je věcička, která dokáže přeměnit váš mobilní telefon na moderní a snadno použitelný 3D skener. Úspěchy na tomto portále slaví také Češi a to s projektem RPG hry Kingdom Come: Deliverance.

Kickstarter je internetová crowdfundingová platforma, která vznikla v roce 2009. Přesněji řečeno, Kickstarter pomáhá umělcům, hudebníkům, filmařům, designérům a dalším tvůrcům z Velké Británie, USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Holandska, Dánska, Irska, Norska, Švédska, Německa, Francie, Španělska, Itálie, Belgie, Švýcarska a Lucemburska najít prostředky a podporu, kterou potřebují, aby své nápady dotáhli až do toho úplně nejmenšího detailu.

,,Kickstarter je jednou z platforem, která dává prostor pracovat s lidmi, kteří vás mají rádi a podporují vás.“ 

Registrace vlastního projektu zabere minimum času

Na Kickstarteru se může zaregistrovat úplně každý, stačí mít vlastní projekt a pocházet z výše jmenovaných států a splňovat tyto následující požadavky:

  • Autor projetu musí být starší 18 let.
  • Autor projektu musí mít trvalé bydliště v zemi vytvoření projektu a to buď pod vlastním jménem nebo pod jménem registrované právnické osoby.
  • Autor projektu musí mít adresu, bankovní účet a úředně vydané ID se sídlem v zemi, ve kterém se projekt vytváří.

Poté co budete splňovat veškeré uvedené požadavky a svůj projekt zaregistrujete, získáte vlastní prezentační stránku, na které bude zveřejněno video vašeho projektu a celkový popis a vlastnosti. Ovšem než si tento projekt zaregistrujete, musíte zvolit cílovou sumu, kterou chcete od uživatelů vybrat a datum, kdy bude projekt ukončen.

Screenshot_8

Na obrázku výše jsou kategorie, do kterých můžete Váš projekt umístit.

Vybírání peněz na charitu je zakázáno

Kickstarter neumožňuje vytvářet projekty, které nepatří alespoň do jedné z vyjmenovaných kategorií: umění, komiksy, tanec, design, móda, film, jídlo, hry, hudba, fotografování, publikování, technologie a divadlo. Dále je zakázáno vytvářet projekty, které by měly financovat život tvůrci projektu nebo projekty obsahující nevhodný, urážlivý, či nepovolený obsah.

 Nebojte se, v případě neúspěšného projektu se vám peníze vrátí

V případě, že bude vámi vybraný projekt neúspěšný, peníze se vám vrátí zpátky. Kickstarter a spol. navíc nabízí možnost kreditních karet k povolenému čerpání. Peníze se tedy z vašeho účtu strhnou až ve chvíli, kdy je projekt úspěšný, a vy se tak nemusíte bát být mezi prvními investory.

Kickstarter dále vyžaduje, aby byla vybrána celá požadovaná částka, jinak projekt neuvidí z investic ani dolar. Brání se tak nereálným požadovaným sumám a klade větší nároky na aktivitu fanoušků i žadatelů.

Zdroj: Kickstarter

Komentáře

Nahoru