Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Školení zaměstnanců o kybernetické bezpečnosti online spustil AITOM a IDC-softwarehouse

Školení zaměstnanců o kybernetické bezpečnosti online spustil AITOM a IDC-softwarehouse

Digitální agentura AITOM spolu s IDC-softwarehouse, společností zaměřenou na vývoj softwaru a správu IT, spustily e-learningovou službu Cybersec.cz. Nová platforma má za úkol důkladně proškolit zaměstnance v oblasti  kybernetické bezpečnosti.

Obsah e-learningu měla ve své agendě IDC-softwarehouse, otázkami kybernetické bezpečnosti se zabývá každodenně. AITOM projektu zajišťuje podporu po technické stránce, připravil také grafickou podobu webu a podílel se na tvorbě obsahu kurzů. Advokátní kancelář Stuchlíková & Partners má v Cybersec.cz mimo dohledu nad legislativními záležitostmi všech kurzů.

 

Většině problémů se dá snadno předejít. Nejzranitelnější jsou totiž vždy zařízení zaměstnanců. Věřím, že základ, jak se bránit, je v edukaci běžných lidí,” říká k myšlence e-learningu Karel Diviš z IDC-softwarehouse.

 

Vznik nové platformy byl motivován snahou o důkladné proškolení zaměstnanců v oblasti kybernetické bezpečnosti. Ve firmách jsou totiž z hlediska IT bezpečnosti nejnáchylnější právě počítače řadových zaměstnanců, přes které mohou útočníci snadno proniknout k citlivým informacím a datům.

 

Snímek obrazovky 2017-11-22 v 14.49.00Snímek obrazovky 2017-11-22 v 14.46.41

 

Kurzy využívají ilustrativní příklady, informace z nich absolventi užijí nejen v práci, ale také v soukromém životě. “V roce 2016 se objevovalo přes 4 000 ransomwarů denně, o data vás může připravit každý z nich. Většina malwarů, až 63 %, přijde uživateli mailem a spustí je lidská chyba. Jakákoli firma by měla svá data chránit a k tomu je nezbytné mít vyškolené zaměstnance, kteří budou vědět, jak se těmto situacím vyhnout. Útoky hackerů nejsou v dnešní době žádnou novinkou, proto jsme se celý projekt rozhodli realizovat,” říká Pavel Houser, výkonný ředitel AITOMu.

 

Školení se skládá z 6 kurzů. Absolventi se například naučí používat bezpečně e-mail, dozví se, jak zálohovat, nebo co znamená bezpečné připojení. Kurzy nastavují korporátní pravidla pro bezpečnější chování, díky e-learningu si zaměstnanci tato pravidla lépe zažijí. Každý kurz bude zakončen testem. Podle počtu úspěšně složených kurzů (70 % a více správných odpovědí) poté absolvent dostane certifikát, za 2 hotové testy bronzový certifikát, za 4 stříbrný a za 6 a více kurzů zlatý.

 

Snímek obrazovky 2017-11-22 v 14.49.59

Snímek obrazovky 2017-11-22 v 14.32.43

 

 

O agentuře AITOM

 

Internetová agentura AITOM vytváří pro své klienty z řad středně velkých firem weby, které plní stanovené cíle. Spolupráce s AITOMem vychází ze vstupní studie, díky které dokáže AITOM pro klienta zodpovědně navrhnout webové řešení a realisticky odhadnout náklady na dosažení požadovaných obchodních výsledků. Díky internímu oddělení internetového marketingu se dokáže postarat i o relevantní návštěvnost webu. AITOM tedy nabízí komplexní internetové řešení: vstupní studii, vývoj webu i internetový marketing.

 

Na českém trhu působí více než devět let a za tu dobu se jejím specialistům podařilo realizovat přes pět set úspěšných projektů.

 

O IDC-softwarehouse, s.r.o.

 

IDC-softwarehouse (Internet Development Company), je moderní technologická společnost specializující se na on-line internetové projekty. Řeší požadavky svých klientů, hledá optimální využití IT prostředků a zajišťuje kompletní servis a služby v oblasti systémové integrace.

 

Založena byla v září 2000. Zprvu se zabývala webovými stránkami a prodejem PC, v roce 2002 začala vyrábět software na zakázku. O další dva roky později začala spravovat sítě a servery a angažovat se v systémové integraci. Od roku 2007 se pyšní vlastními produkty jako ePublik, EIS, eShop, Virtualizace, či Outsourcingem IT.

Zdroj: https://www.aitom.cz, https://www.idc.cz https://www.cybersec.cz

 

 

 

 

Komentáře

Nahoru