Škola z nás vychovává dementy

Škola z nás vychovává dementy

„Upřímně, kolik z vás má rádo školu? Myslím, že vás moc nebude. A není to vůbec vaše vina.“
Také vás zaujala už tato úvodní slova? Tak to byste si rozhodně měli pustit celé úspěšné video s názorem na školství. S většinou v něm pronesených myšlenek se s autorem budete jistě shodovat. A ještě se u toho pobavíte.

Vojtík, úspěšný youtuber, se rozpovídal o tom, že dnešní školy jsou trapné, stresující a nudné. Staré osnovy, podle kterých se učí, se navíc do naší moderní IT doby vůbec nehodí. Učit se v 8. třídě základní školy, jak na počítači vytvořit složku – to už ty osnovy opravdu zaspaly dobu.

Známky pak přece vůbec neurčují znalosti, řídí se spíše podle toho, jak nás učitelé mají rádi či jakou mají náladu. A právě tyhle známečky vás tak vystresují a znechutí vám látku, že už nemáte jediný důvod se do školy těšit. Ve školách chybí motivace a učí se tam zbytečnosti. Na co jsme se například všichni museli na základce učit poznávat nějaké šutry, zvládat větný rozbor nebo znát životopis spisovatelů, kteří nás vůbec nezajímají?

Tak minimálně v době školní docházky si podobné věci říkal každý z nás. Je pravda, že Vojtík ve videu obhajuje spoustu rozumných myšlenek a pravdivých faktů. Jistě i proto se jeho video během tří dnů od vydání stalo tak populární.

„Nejhorší je, jak jsou učitelé namyšlení. Mnohdy si myslí, že jsou v daném odvětví nejlepší. Ovšem naskytuje se tady otázečka. Pokud jsou doopravdy tak dobří, tak proč jsou ve škole a ne třeba v nějakém vědeckém institutu?“ Tak přesně takovými chytrými myšlenkami je video nabité.

Nebo to není jen díky obsahu? Vojtík totiž video vylepšuje svými poznámkami, svým vzezřením a způsobem vyjadřování. Jen by se možná mohl trochu méně chlubit. I když vezměme to z jiného úhlu pohledu. Pokud byste uměli 18 programovacích jazyků a matiku zvládali tak výborně, že byste to nepotřebovali dokazovat na žádné zbytečné zkoušce, také byste se tím rádi pochlubili, ne? 🙂

Komentáře

Nahoru