Škodlivý kód napadá chytré telefony s Androidem. Šíří se rychlostí blesku

Odborní bezpečnostní analytici společnosti Check Point varují uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android před škodlivým kódem zvaným HummingBad. Když se nebezpečný virus usadí ve vašem mobilním zařízení, převezme nad ním naprostou kontrolu.

Škodlivý kód HummingBad se šíří buď přílohou nevyžádaného e-mailu, anebo prostřednictvím podvodných webových stránek.

 „Malware napadá chytré telefony s operačním systémem Android. A po napadení zařízení si na něm vytvoří trvalý rootkit,“ varuje David Řeháček, bezpečnostní specialista ze společnosti Check Point.

smartphone-1281669_1280

Nebezpečný virus napadá smartphony s Androidem.

Nebezpečný virus HummingBad se dokáže v mobilním telefonu perfektně maskovat. Je velice obtížné zjistit, zda je zařízení napadené. Po zahnízdění začne HummingBad provádět další škodlivé činnosti.

 „HummingBad po zabydlení začne instalovat podvodné aplikace a provádět škodlivé aktivity, jako je instalace keyloggerů, krádež přihlašovacích údajů anebo obcházení šifrování e-mailu pro zachycení podnikových dat,“ dodal Řeháček.

Počítačoví piráti získají absolutní kontrolu nad přístrojem, a proto mohou odchytávat zprávy týkající se i internetového bankovnictví. Nebezpečný kód se šíří rychlostí blesku.

„Mobilní malware se v únoru poprvé dostal do TOP 10 škodlivých kódů. A tento trend pokračovatl také v březnu. HummingBad je momentálně šestým nejčastějším malwarovým útokem na světě,“ konstatoval Řeháček.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru