Škoda Auto odměňuje zaměstnance za velké zisky, každý dostane 45 tisíc korun

Automobilová společnost Škoda Auto dosáhla v loňském roku rekordního zisku, na kterém se podepsali i samotní zaměstnanci, a proto se chce firma svým pracovníkům odvděčit vysokými prémiemi. Podle týdeníku Škodovácký odborář se jedná o nejvyšší bonus, jaký zaměstnanci dostali.

Provozní zisk mladoboleslavské automobilky v loňském roce vzrostl o třetinu na 32 miliard korun, s čímž se dostala v rámci koncernu Volkswagen i před Audi. Svým zaměstnancům každý rok na jaře vyplácí prémii, která se odvíjí od toho, jak si společnost v předchozím roce dařila. V letošním roce získají pracovníci variabilní bonus ve výši 41 tisíc korun, což se přičte k jednorázové platbě 4 tisíce korun, kterou automobilka vyjednala loni s odbory. Celková částka, kterou si zaslouží každý zaměstnanec Škody Auto, tedy činí 45 tisíc korun. Bonus se počítá složitým výpočtem, ale nyní byl bonus nad rámec tohoto výpočtu.

brake-disc-1749633_1280

Zdroj: Pixabay

„Výsledný bonus je nad rámec tohoto výpočtu, vyjednali jsme s firmou jeho navýšení,“ řekl předseda odborů Kovo ve Škodě Auto Jaroslav Povšík.

V loňském roce dostali zaměstnanci vyplaceno 30 tisíc korun. Škoda Auto se od německých automobilek, které patří do koncernu Volkswagen, liší v tom, že vyplácí dva bonusy – variabilní a zaručený. Variabilní prémie jsou počítány na základě už zmíněného složitého výpočtu a zaručený bonus je koeficient 1,3 z dekretové mzdy. Bonusy bývají vypláceny na jaro a před Vánoci, a tak dohromady roční bonus na jednoho zaměstnance činí kolem 90 tisíc korun, jak uvedl server iDNES.cz. Pro srovnání bonus ve Volkswagen Autovision činí 400 eur.

„Vyjednáním tohoto historicky nejvyššího bonusu ve spojení se zaručeným bonusem bylo dosaženo absolutního rekordu,“ dodává Jaroslav Povšík.

Zaměstnanci dostanou v květnu vyplacený tento rekordní bonus, jehož výše je fixní bez ohledu na výši mzdy.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru