Dnes vyšlo 15 článků

Sklik ruší zákaz používání ochranných známek v inzerátech

Sklik ruší zákaz používání ochranných známek v inzerátech

Nová pravidla platí právě ode dneška

V minulosti měl Sklik na Seznamu zavedeno pravidlo, že inzerenti nemohli používat v názvech inzerátů jako klíčová slova ochranné známky třetí strany – třeba název něčí firmy. Nyní se Sklik rozhodl toto pravidlo zrušit – s platností od 1. května 2013.

Docházelo totiž k nežádoucím situacím, kdy majitel ochranné známky požádal o blokaci inzerátů na dané znění slov, které jeho ochrannou známku tvoří. Uživatel Skliku, který pak ovšem znění ochranné známky zadal do vyhledávače s cílem najít si více informací, pak přišel zkrátka, neboť blokace ochranných známek způsobila, že se ve vyhledávání neobjevil žádný výsledek.

Sklik se propaguje jako reklamní systém, jehož cílem je zajistit, aby uživatel našel ve vyhledávači přesně to, co hledá – a toto klíčové poslání vedlo Sklik ke zrušení zákazu používání ochranných známek v inzerátech. Od 1. května se budou zobrazovat inzeráty na dotazy uživatelů, které byly dříve systémem blokovány.

Sklik se ovšem i nadále snaží ochránit majitele ochranných známek před nekalými konkurenčními praktikami. Majitel ochranné známky může administrátory systému požádat o výlučné použití ochranné známky ve svém inzerátu. Nutno dodat, že použití textu ochranné známky třetí strany v inzerátu znamená porušení pravidel pro zadávání textu inzerátu – konkrétně pravidla, zakazujícího zmiňování konkurence.

Zdroj: https://sklik.cz.sblog.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru