Dnes vyšlo 1 článků

Sklářský umělec vytváří ze skleněných prutů obrazy starých mistrů

Asi nejpotřebnějším vynálezem všech dob je sklo, s kterým docela i souvisí umění, které se sklem tvoří vážně dokonalou kombinaci. To ví i Loren Stump, který se tomuto druhu umění věnuje čtyřicet let. Za tu dobu zdokonalil své techniky. V současnosti dokonce ze skleněných prutů vyrábí i slavné a staré obrazy mistrů. 

Asi jedním z nejpodstatnějších vynálezů lidstva je sklo. Vyrábí se z něj takřka vše, co je moderní. Schody, budovy, sošky, láhve…, to vše se dá vyrobit ze skla. Na některých skleněných dílech se podílí i ti nejlepší skláři z celého světa. Možná si myslíte, že pod pojmem „sklář“ se skrývá člověk, který je věčně špinavý a nevkusně oblečený. Opak je pravdou, novodobí skláři či sklářští umělci potřebují především mozek, aby mohli vytvořit opravdového umění, které preferuje například Loren Stump.

sklo_graff

Italské sklářské umění murrine

Ten se sklářskému umění věnuje již dlouhodou dobu. Vytváří ty nejlepší a nejkrásnější skleněné předměty, které tvoří díky proslulé italské metodě murrine, kdy se několik různě barevných skleněných prutů taví k sobě a rozříznutím poté vznikají především nejznámější květinové vzory.

Tuto metodu zdokonalil. Vytváří tak ze skla obrazy mistrů

Tento umělec po více jak čtyřicetileté praxi zdokonalil tuto techniku. Netvoří jen nudné květiny, ale dokonce vytváří ze skleněných prutů obrazy světoznámých starých mistrů.

lorenstump2 lorenstump3 lorenstump4 lorenstump5

Zdroj: www.mymodernmet.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru