Dnes vyšlo 15 článků

Skládací klávesnici LG Rolly srolujete

Přenosná klávesnice se občas hodí – třeba k tabletu, když chcete psát delší text. Jenže je docela problematické vytvořit takovou, která by byla dostatečně velká, aby se na ní dobře psalo, ale zároveň dost malá, aby byla snadno přenositelná. LG přineslo řešení.

Jejich Rolly klávesnice je velká jako každá jiná klávesnice, ale můžete ji srolovat do tenké tyčky. Sice má délku běžné klávesnice (LG přesnou velikost nezveřejnilo), takže není zrovna kapesní (i když LG tvrdí, že je), avšak v každém případě je pořád přenosnější než neskládací klávesnice této velikosti.

lg-rolly

Má jen čtyři řady tlačítek – chybí jí řada s číslicemi a písmenky s háčky a funkční klávesy. Jak by se řešila česká písmena s diakritikou netušíme, ale čísla lze psát na horním řádku pomocí funkčního tlačítka.

Rolly je vyrobená z trvanlivého polykarbonátu a ABS plastu, k telefonu nebo tabletu ji připojíte bezdrátově přes Bluetooth 3.0 nebo 4.0. Současně může být spárovaná se dvěma zařízeními, ke kterým se po rozbalení připojuje automaticky. Funguje na jednu AAA baterii, která podle LG vydrží tři měsíce.

built-in-stand

Klávesnice má vestavěný stojánek

V USA se dostane do prodeje už v září, na mezinárodním trhu se objeví ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Cena je zatím neznámá.

Komentáře

Nahoru