Skenovat lze do mobilu nebo přímo do Evernote a jiných aplikací

Řešíte často, jak dostat dokument v papírové podobě do mobilu? Nejjednodušší je vyfotit ho. Ale jen málo mobilů fotí v takové kvalitě, která je vhodná k dalšímu použití. Skenovat dokument do počítače a z počítače jej nahrát do mobilu je moc zdlouhavé, někdy u sebe ten počítač ani nemáte nebo se vám ho nechce zapínat. Vlastně by bylo vůbec nejlepší naskenovat dokument přímo do mobilu. A ono to fakt jde.

Možná pro vás není až takovým překvapením, že něco takového lze, ale tiskáren, které by to zvládaly, se běžně zrovna moc neprodává. Z toho důvodu byl vytvořen i samostatný scanner Plustek eScan A150. Vyvinula jej společnost Plustek, která se zabývá výhradně výrobou skenerů, byl představován na výstavě ITEX Expo konané na Floridě a už stihl získat taiwanské ocenění Excellence Award. Přináší totiž pár inovativních věcí.

Plustek eScan A150 funguje úplně samostatně. Stačí ho zapojit do elektriky, zapnout a dotknutím se velkého tlačítka začít skenovat. Má totiž sedmipalcový dotykový displej, takže se ovládá stejně jednoduše jako tablet. Pomocí jednoduchého rozhraní je možné naskenované dokumenty před odesláním do zařízení rychle upravit – oříznout, otočit nebo vylepšit kontrast.

escan

Plustek eScan A150 váží jen 2,9 kg

Skenuje přímo do mobilu

eScan A150 je dalším z řady síťových skenerů určených pro mikro kanceláře, ale přece jen se trochu liší. Rozdíl je už v tom, že celý proces skenování ovládáte dotykem na sedmipalcové obrazovce a provedete ho jednoduše ve třech krocích. A také v tom, že zvládá skenovat rovnou do cloudu, do mobilu nebo na USB disk.

escan_view

Vše ovládáte doytkem, je to jako na tabletu nebo smartphonu

Skener má konektor RJ-45 pro síťové využití, USB konektor a připojit jde i přes WiFi, ale hlavně zvládá ukládat naskenované dokumenty na mnoho míst. Podporuje PC s Windows nebo Mac, smartphony (iPad / iPhone a Android), USB, FTP, cloudové služby (Dropbox, Google Drive, Evernote, Box, SharePoint) nebo odeslání e-mailem. Nemusíte ho mít vůbec k ničemu fyzicky připojený. Stačí postavit na stůl, zapojit do zásuvky a přes Wi-Fi dokumenty ukládat rovnou tam, kam potřebujete.

Skenování do mobilu funguje přes aplikaci, kterou stáhnete na Google Play nebo AppStore. Umožňuje naskenovat dokumenty ve formátu JPEG nebo PDF, soubory spravovat (mazat, prohlížet) online i offline a dál je sdílet.

escan_save

Po naskenování si jednoduše vyberete, kam chcete dokument uložit

To všechno při zachování parametrů, které se rovnají parametrům běžných skenerů – Plustek eScan A150 zvládá optické rozlišení 600 dpi, do automatického podavače se vejde 50 listů papírů A4, při barevném tisku A4 200 dpi skenuje 8 stran za minutu a váží jen 2,8 kg.

V současné době ho u nás na trhu seženete kolem patnácti tisíc korun. Za obyčejný skener by to bylo moc, ale cena srovnatelných skenerů s automatickým podavačem začíná na stejné nebo vyšší hodnotě. Vzhledem k tomu, že přístroj navíc obsahuje dotykový displej a nepotřebuje ke své činnosti počítač, je cena za takové vybavení skvělá.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru