Skateboard za dva miliony

Na začátku letošního roku byl představen skateboard, který již několik let vyvíjí partička vývojářů z Ostravy XTND, kteří postupně slaví své úspěchy i ve světě. Po vytvoření prvního konceptu, který představili v Las Vegas, se nechali slyšet o tom, že od svých budoucích investorů shánějí zhruba milion dolarů. Nejvíc se jim podařilo získat od ABC Accelerator, který je poslal do Silicon Valley za rozvojem produktu.

Součástí snahy o zrychlení dokončení hlavního produktu, speciální formy k odlití celé konstrukce skateboardu a hlavně posílení výroby jako takové ve XTND vrhli na kampaň, kde projekt odstartoval. Během několika prvních hodin se podařilo vybrat přes 55 tisíc dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,3 milionu korun. Celkově si XTND jdou pro 100 tisíc dolarů, s tím, že v kampani je možné zakoupit si skateboard za 999 dolarů, v přepočtu asi 23 600 korun českých. Finální verze elektrického skateboardu, který se chlubí i zapojením umělé inteligence, je váha 3 kila, dojezd 20 kilometrů při rychlosti až 45km/h a možnosti výjezdu do 20% stoupání nebo bezdrátové dobití do 60 minut. Umělá inteligence by měla při jízdě pomoci se zabezpečením, optimalizací trasy, rozpoznáním uživatele, automatickým vypínáním a zapínáním. Pokud se na skateboard postaví uživatel špatným způsobem, vůbec se nerozjede, aby se nemohl nějak zranit. Stejně tak skateboard optimalizuje jízdu při navigaci podle oblíbených tras a v noci má zapnutá bezpečnostní brzdová i přední světla.

Plány do budoucna

XTND plánuje na květen rozplánování produkce, od září zahájení prodeje výroby objednaných kusů a od ledna 2018 postupné rozesílání, kde přednost dostanou ti, kteří si zakoupí nejlevnější balíček.

Zdroj: pixabay.com

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru