Skateboard, světla, super hudba a projížďka nočním Brnem. To je Firefly (Světluška) – unikátní snímek od českých tvůrců

Videosnímek Firefly, jehož název by šel přeložit jako Světluška, trvá něco málo přes dvě minuty. Ale po celou dobu na něj budete zírat jako smyslů zbavení. Dokonalé světelné efekty, překrásná hudba a hlavně výborný nápad. Tak by se dal stručně charakterizovat snímek Firefly. Navíc jej vytvořily zlaté české filmařské ručičky. Co víc si přát?

Snímek Firefly zhlédnuto na Vimeu více než 623 000x

Snímek Firefly si získal srdce mnoha fanoušků na internetu. Aby taky ne. Ještě nikoho nenapadlo udělat z obyčejné jízdy na skateboardu doslova umělecký zážitek protkaný hrou světla a doplnit vše podmanivou hudbou. Celý snímek zachycuje jízdu skateboardisty Honzy Minoly (jeden z tvůrců videa) nočními ulicemi Brna. Jeho podsvětlený skateboard dělá z celého snímku unikátní světelnou podívanou. Ruku v ruce jde i perfektní hudba, která dokonale dotváří pohodovou noční atmosféru liduprázdného města. Vše je natočeno z ptačí perspektivy. K tomu filmaři využili bezpilotního vrtulníku s videokamerou (tu však ve snímku neuvidíte). Tvorba celého videa jim zabrala téměř 4 měsíce. Autoři videa sami uvádí, že při natáčení vyráželi do ulic Brna vždy mezi desátou a třetí hodinou v noci.

Klukům se zkrátka podařilo nabídnout veřejnosti nezvyklý pohled na skateboarding a zároveň ukázat, co všechno se dá natočit díky malé helikoptéře s kamerou. A také se jim podařilo proslavit naše druhé největší město Brno a svůj ojedinělý vynález. Ohledně Brna najdete na jejich stránkách další epický kousek.

Krásy Brna

Kdo stojí za videem Firefly? Dva Češi – Jan Minola a Jan Dojčan

Firefly mají na svědomí filmaři Jan Minola a Jan Dojčan ze Samadhiproduction.cz (a rozhodně to nejsou nějací začátečníci, mrkněte se na jejich videa například Zoner Photo Studio, Parfums nebo ONEbit).

Video Firefly si získalo věhlas až po umístění na známý videoserver Vimeo. Zde bylo zhlédnuto více než 623 000x za necelé tři měsíce. Na YouTube se video moc neproslavilo, ale to autorům asi již tak moc nevadilo. Jelikož jejich video právě na Vimeu trhalo doslova rekordy a dostalo se během jednoho dne mezi tři nejlepší videa za daný den. Právě to zaručilo tvůrcům úspěch a také nespočet nabídek od marketingovýh agentur, které by jejich zkušenosti rády využili při komerční propagaci.

Komentáře

Nahoru