Skandál s falešným účtem na Twitteru vyřešen

Skandál s falešným účtem na Twitteru vyřešen

Když máte falešný účet na Twitteru a někdo tam vaším jménem publikuje věci, které byste nikdy nezveřejnili, je to špatné a určitě vás to štve. Horší však je, pokud si tyhle lži najde nějaký redaktor a publikuje je ve článku v týdeníku, který má mnoho čtenářů.

Redaktorka týdeníku Ekonom Eva Hníková uvedla v článku „Nechtějte vědět, jak se ve stavu beztíže myjí vlasy“ názor předsedy Grantové agentury ČR Petra Matějů. Citovala jeho údajný tweet: „Ráno jsem vlastnoručně nasázel do skartovačky balík obzvláště vypečených grantových přihlášek. Pomáhá mi to zapomenout, že nejsem ministrem.“

Komentář, kterým tvrzení redaktorka obohatila, když napsala, „že zájemců o ministerské posty, byť jen na krátkou dobu, bylo mnohem více,“ prý ukazuje na její velmi nízké mínění o úrovni inteligence Petra Matějů. Ten k celému případu vydal následující vyjádření:

„Nejsem uživatelem Twitteru ani Facebooku a existenci mikroblogu s mým jménem na Twitteru pokládám za velmi povedený vtip. Mohu jen spekulovat o nadšenci či nadšencích, kteří se skryjí za cizí identitu, aby se opakovaně snažili poškodit mou pověst, a nechce se mi věřit, že by si paní redaktorka hodná toho jména mohla vážně myslet, že autorem mikroblogů jsem opravdu já. Pokud ano, stala se obětí mystifikace. Obávám se však, že – s ohledem na dlouhodobou péči týdeníku Ekonom o moji osobu – tak učinila s neskrývanou chutí.“

V úterý však byla celá záležitost vyřešena tak, aby se již neopakovala. Účet „MatPetr“ byl nahlášen jako falešný a Twitter na to reagoval jeho zablokováním. Článek z týdeníku Ekonom však již nikdo nesmaže.

Zdroj: Grantová agentura ČR

Komentáře

Nahoru