Skandál kanceláře guvernéra New Jersey: Emaily způsobily obrovský dopravní kolaps

O tom, že emailová komunikace zvládne divy, jsme přesvědčováni prakticky každý den. Že ale několik emailů dokáže zapříčinit obrovskou zácpu, to by uvěřil jen málokdo. Stalo se tak ve Spojených státech amerických, konkrétně v New Jersey. Na vině byla kancelář guvernéra New Jersey Chrise Christieho. Ta zaslala email, který nastartoval uzavření několika pruhů u jednoho z největších mostů v New Jersey, mostu George Washingtona spojujícího New Jersey a Manhattan. Denně jím projede 300 000 vozů! Až nyní byl zveřejněn dokument čítající 2000 stran, který zahrnuje i osudnou komunikaci.

Chris Christie

Co stojí v pozadí

Chris Christie je velmi vlivný muž, který by chtěl dokonce kandidovat na post presidenta spojených států. Jeho kariéra se ale, zdá se, rozpadá.

Není divu, jelikož dle všeho stojí za celým kolapsem dopravy právě on. Jeho spolupracovníci připravili kolaps dopravy právě ve městě Fort Lee, v němž vládne jeho politický sok, demokrat Mark Sokolich. Ten ostatně Christieho nepodpořil ani při vítězné kandidatuře na guvernéra.

Kdo vlastně psal emaily?

Za emaily vedoucí ke kolapsu dopravy stála zaměstnankyně kanceláře guvernéra Bridget Anne Kellyová. Ta zaslala email s textem, v němž výhradně uvedla, že je čas na dopravní potíže ve Fort Lee.

Email Bridget Anne KellyovéEmail přijal David Wildstein ze společnosti Port Authority mající dopravu na starosti. V následující komunikaci si oba dělali ještě z uzavření dálnice legraci z dětí, které se nemohly dostat do školy.

Mluvili o tom, že jsou to stejně děti těch, kteří volili Christieho politickou oponentku ve volbách Barbaru Buonovou. Jinak ale poukazují na problémy s uzavření mostu i další komunikace mezi lidmi z Port Authority, kteří si navzájem slušně řečeno příliš nerozuměli.

Prohlédněte si celou aféru v číslech:

Christie se distancuje, ale moc mu to nepomáhá

Christie se samozřejmě od jednání svých podřízených distancoval s tím, že se celá komunikace odehrála bez jeho vědomí. Bridget Anne Kellyovou okamžitě propustil.

Veřejnost se ale s tímto nechce jen tak srovnat, jelikož lidé viní Christieho ze zabití ženy, ke které se díky zácpě nedostala rychlá lékařská pomoc. Ta následně zemřela na srdeční zástavu. Guvernér se tak díky několika emailům zřejmě v Bílém domě neusídlí…

Věříte Christiemu?

Zdroj: https://www.destination360.com/north-america/us/new-jersey/fort-lee/courtesy-inn-fort-lee/hotel-map
         https://www.outsidethebeltway.com/chris-christie-and-the-george-washington-bridge-politics-as-usual-scandal-or-much- ado-about-very-little/christie-gwb/
         https://www.nytimes.com/2014/01/11/nyregion/hundreds-of-pages-on-bridge-scandal-released.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru