Tisková zpráva: SITA: Počet zpožděných, poškozených nebo vykradených zavazadel loni výrazně poklesl

SITA: Počet zpožděných, poškozených nebo vykradených zavazadel loni výrazně poklesl

BARCELONA – 2. dubna 2014 – Podle společnosti SITA, IT odborníka na leteckou dopravu, dosáhlo doručování leteckých zavazadel v minulém roce dalšího milníku, když klesl podíl zpožděných, poškozených nebo vykradených zavazadel o více než 21 % oproti roku 2012. Desátá výroční zpráva o zavazadlech společnosti SITA uvádí, že míra ztracených nebo špatně odbavených zavazadel* byla v minulém roce 6,96 zavazadel na tisíc cestujících. To je jen poloviční hodnota oproti té, který byla ohlášena před 10 lety, a to i přes zvýšení počtu cestujících o 65,6 % za stejné časové období.

 Od roku 2012 do 2013 klesla míra ztracených nebo špatně odbavených zavazadel o 21,2 % a celkové roční náklady na tato zavazadla klesly o 19,9 %. V současné době jsou roční náklady na tento druh zavazadel o 50 % menší než v roce 2007, kdy připadlo na tisíc cestujících 18,88 kusu ztracených nebo špatně odbavených zavazadel. V tomto ohledu dosáhlo odvětví značného zlepšení, i přesto že v minulém roce počet cestujících vzrostl o více než 5 % a dosáhl tak tří miliard pasažérů po celém světě.

 “Letecký průmysl začal při řešení problému ztracených nebo špatně odbavených zavazadel silněji spolupracovat, což, přineslo velmi dobré výsledky. Je tady ještě hodně práce, která je potřeba udělat, ale rok 2013 byl tím nejlepším rokem v historii. To ukazuje výhody této spolupráce,“ říká Francesco Violante, generální ředitel společnosti SITA.

  „Jakožto oborový poskytovatel pro letecký průmysl pokračuje SITA ve vyhledávání inovativních technologií pro další snížení množství ztracených nebo špatně odbavených zavazadel. Jedná se například o samoobslužné odbavovací kiosky pro cestující, nebo naše aplikační programovací rozhraní BagJourney.To umožňuje integraci end-to-end sledování zavazadel do systémů letišť a leteckých společností, jako jsou aplikace pro chytré telefony a tablety,” dodává.

 V roce 2013 cestující nahlásili 21,8 milionu zavazadel, která byla ztracena nebo špatně odbavena. Více než 81 % těchto podnětů byla zpožděná zavazadla. Přitom 45 % z tohoto objemu jsou zdržení při transferech mezi jednotlivými lety. Ačkoliv přesuny zavazadel jsou pro letecký průmysl stále výzvou, výsledky v odvětví letecké přepravy zavazadel se stále zlepšují.

 K tomuto trendu v posledních letech pomohla větší spolehlivost zasílaných zpráv, které umožňují zavazadla identifikovat během krátké doby ještě dříve, než dorazí na letiště. Lepší rozdělování těchto „horkých zavazadel“ již v letadle a chytrá mobilní zařízení, jako jsou tablety pro klíčový provozní personál, hrají v tomto procesu také důležitou roli.

 Společnost SITA je leaderem v odvětví sledování zavazadel a vyhledávacích řešení pro leteckou dopravu již více než 20 let. Více než 200 letišť a 500 leteckých společností po celém světě dnes používá její řešení správy zavazadel. Usnadněním komunikace mezi leteckými společnostmi, lokálním tříděním zavazadel a usměrňovacími systémy pomáhá SITA zajistit, že zavazadla dosáhnou správného místa určení. Patentovaný systém BagMessage rozeslal v roce 2013 více než 1,8 miliardy zpráv mezi leteckými systémy pro kontrolu odletů a automatizovanými systémy pro zavazadla. Více než 2800 letišť používá SITA systém WorldTracer®, který po celém světě vyhledává zavazadla, která jsou špatně odbavená, nebo jsou zpožděná.

Štítky: , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru