Šišlající Ftefan skutečně existuje, má dokonce Instagram

Ftefan, roztomilý pejsek z reklamy na Kofolu, skutečně existuje. Phteven (Ftefan) je přezdívka pro křížence čivavy s jezevčíkem se jménem Tuna. Je charakteristický prominentním předkusem a dysfunkcí dolní čelisti. V listopadu 2011 mu majitelka založila dokonce Instagram a od té doby je Ftefan hitem internetu.

Za dva roky 603 tisíc sledujících na Instagramu

ScreenHunter_3

Instagram slavného pejska s předkusem

Dne 22. listopadu 2011 byl založen Instagram TunaMeltsMyHeart, kde majitelka prezentovala fotografie pejska s předkusem. Za první dva roky si Tuna získal 603 tisíc sledujících. Majitelka Courtney Dasher si odnesla tohoto ojedinělého psa z farmářského trhu. Na trh ho přinesl jeho zachránce, který ho našel na silnici nedaleko San Diega v Kalifornii.

Ftefan se psími boty na videu

Dne 16. září 2012 Courtney Dasher založila také YouTube kanál s názvem Tuna MeltsMyHeart. Zde bylo nahráno doposud jen jedno video, na kterém se Tuna snaží chodit se psími boty.

Dne 10. prosince 2012 byla zaregistrována doména TunaMeltsMyHeart.com, kde jsou odkazy na Instagram a články o pejskovi. Dokonce byla vydána kniha o legendárním psovi Tuna. Den po zaregistrování domény publikoval technický blog Mashable článek o tomto pejskovi, čímž získal dalších 46 tisíc sledujících na Instagramu.

Dne 12. prosince 2012 byla založena Facebooková stránka s názvem „Tuna Melts My Heart“.

Dne 9. ledna 2013 vydal magazín Darling příběh o majitelce a pejskovi.

Ftefan se objevil v americké ranní talk show

Dne 18. ledna 2013 se pes Tuna objevil v americké ranní talk show Today.

Dne 3. června 2013 magazín Daily Mail publikoval také článek o psovi Tuna.

Dne 5. června 2013 MSN zveřejnilo několik pozoruhodných fotografií psa.

Dne 7. června 2013 YouTube kanál GeoBeats News zveřejnil video, jak Tuna ovládl internet.

Nezapomíná se ani na jeho narozeniny

ScreenHunter_2

Dne 1. srpna 2013 virální stránka BuzzFeed zveřejnila několik fotografií z Instagramu pejska na počest jeho narozenin.

Od té doby si získal pejsek spoustu ohlasů a fanoušků. A letos se stal také tváří nové reklamní kampaně Kofoly. Není snad nikdo, kdo by ještě od Ftefana neslyšel: „Dáš si Fofolu?“

Zdroj: Know Your Meme

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru